EURO 2020

Euro 2020: rywal Polaków zmaga się z koronawirusem. Szwedzi skorzystają z listy rezerwowej

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 15:50
Selekcjoner reprezentacji Szwecji Janne Andersson po dwóch pozytywnych testach na COVID-19 w drużynie zdecydował się powołać sześciu piłkarzy rezerwowych. Szwecja jest grupowym rywalem Polski w rozpoczynających się w piątek mistrzostwach Europy.
Janne Andersson (P)
Janne Andersson (P)Foto: PAP/EPA/Erik Simander/TT
  • Euro potrwa w dniach 11 czerwca - 11 lipca. Mecz otwarcia w Rzymie, finał na Wembley w Londynie. Tytułu broni reprezentacja Portugalii 
  • Szwedzi zagrają w grupie z E ze Słowacją, Hiszpanią i Polską

- Jacob Rinne, Mattias Johansson, Joakim Nilsson, Niklas Hult, Jesper Karlsson i Isaac Kiese Thelin przyjadą do bazy w Goeteborgu, lecz będą trenować równolegle, bez kontaktu z piłkarzami kadry w swojej własnej bańce sanitarnej - poinformował Andersson na konferencji prasowej.

Fotoram koszulki Ukraina 1200F.jpg
Euro 2020: zaostrza się spór dyplomatyczny o koszulki reprezentacji Ukrainy. Jest decyzja UEFA

Ich treningi będzie koordynował selekcjoner reprezentacji U-21 Poya Asbaghi.

- Wszystkie testy na COVID-19 przeprowadzone w środę były negatywne, ale ze względu na okres inkubacji wirusa musimy brać pod uwagę wszystkie możliwości - dodał selekcjoner.

We wtorek, pierwszego dnia zgrupowania w Goeteborgu, pozytywne wyniki testów na Covid-19 mieli Dejan Kulusevski i Mattias Svanberg.

Euro 2020 miało się odbyć przed rokiem, ale z powodu pandemii zostały przełożone o rok. Rozpocznie się 11 czerwca, a zakończy miesiąc później. Inauguracja w Rzymie, gdy w spotkaniu grupy A Włochy zmierzą się z Turcją. Finał zaplanowano w Londynie na Wembley.


Rywalami Polaków w grupie E są: Słowacja (14 czerwca, Sankt Petersburg), Hiszpania (19 czerwca, Sewilla) oraz Szwecja (23 czerwca, Sankt Petersburg). 

PAP kadra autobus 1200.jpg
Euro 2020: pięć tysięcy kibiców na treningu kadry w Gdańsku. "Wracamy do normalności" [TYLKO U NAS]

Czytaj także:

red

Czytaj także

Euro 2020: alarm w kadrze rywali Polaków. Nadzieja Szwecji zakażona koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 18:40
Pomocnik przygotowującej się do piłkarskich mistrzostw Europy reprezentacji Szwecji Dejan Kulusevski jest zakażony koronawirusem. Grupowy rywal Polski we wtorek rozpoczął zgrupowanie w Goeteborgu. Testy przeprowadzono zaraz po przyjeździe do ośrodka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Euro 2020: panika w kadrze Szwecji. "Pozostało nam tylko czekać"

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 23:50
Po dwóch pozytywnych wynikach testów na Covid-19 w przygotowującej się do mistrzostw Europy reprezentacji Szwecji zapanowała panika - oceniły media. Według dziennikarzy, kolejne przypadki zakażenia są bardziej niż prawdopodobne, gdyż tylko dwóch piłkarzy jest zaszczepionych.
rozwiń zwiń