Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: Michał Kubiak wraca do zdrowia? "Chciałem wejść chociaż na kilka minut"

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2021 22:20
Polscy siatkarze w poniedziałek pewnie pokonali w trzech setach Włochów i odnieśli pierwsze zwycięstwo w olimpijskim turnieju w Tokio. W końcówce spotkania na parkiecie pojawił się kapitan Michał Kubiak, który walczy z kontuzją pleców. - Chciałem poczuć jak wygląda gra w meczu na hali Ariake - wyjaśnił przyjmujący w rozmowie z TVP Sport.
Michał Kubiak (z lewej) i Kamil Semeniuk na ławce rezerwowych podczas meczu z Włochami Foto: PAP/Leszek Szymański
  • Michał Kubiak nie chciał potwierdzić, czy będzie gotowy na kolejne spotkania
  • W środę biało-czerwoni zagrają z Wenezuelą
Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

Kubiak nie zagrał w sobotnim meczu z Iranem, a biało-czerwoni niespodziewanie ulegli rywalom w tie-breaku. Doniesienia z obozu biało-czerwonych mówiły o urazie pleców, z jakim zmaga się kapitan polskich siatkarzy.

00:50 mazur.mp3 Były trener reprezentacji Polski - Ireneusz Mazur, tłumaczył, że zwycięstwo będzie ważne dla gry biało-czerwonych w dalszej części turnieju (IAR)

Poczuł atmosferę hali

Przyjmujący pojawił się na rozgrzewce przed meczem z Włochami. Miał jednak założony specjalny pas, który usztywniał tors. Kubiaka zabrakło w wyjściowym składzie biało-czerwonych, ale wszedł na boisko w końcówce meczu.

00:50 Żygadło.mp3 Zdaniem byłego reprezentanta Polski Łukasza Żygadły, Polacy pokazali się z bardzo dobrej strony a na szczególne słowa uznania zasługuje Bartosz Kurek. (IAR)

Polacy pewnie wygrali w trzech setach, a kapitan kadry zaliczył pierwszy występ na igrzyskach w Tokio. Jak się okazuje, Kubiak sam namówił trenera Vitala Heynena na umożliwienie mu wejścia na boisko.

- Chciałem wejść chociaż na kilka minut. To istotne, żeby poczuć jak wygląda gra w meczu na hali Ariake - wyjaśniał siatkarz w rozmowie z TVP. - To ważne doświadczenie w kontekście kolejnych meczów - dodał.

33-latek nie chciał jednak zapewnić, czy będzie gotów do gry w kolejnych meczach grupowych. - Pracujemy nad tym - zapewnił.

00:41 Nowak.mp3 Z kolei inny były reprezentant Polski Marcin Nowak zauważa, że nasz zespół pokazał świetną dyspozycję na rozegraniu i w ataku. (IAR)

Trzeci mecz biało-czerwonych w grupie A zaplanowano na środę. Rywalem będzie Wenezuela. Początek spotkania o godzinie 9.25 czasu polskiego.

Jesteśmy jedną drużyną Jesteśmy jedną drużyną

/empe

Partnerzy

Partner

Wilfredo Leon przyznał, że polscy siatkarze wraz ze sztabem odbyli męską rozmowę po porażce z Iranem w turnieju olimpijskim w Tokio, co przyniosło efekt w postaci zwycięstwa nad Włochami. - Rozmawialiśmy, co trzeba zmienić i dziś to zrobiliśmy - podsumował przyjmujący.