Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: Vital Heynen odetchnął. "Liczę, ze wygrana w Włochami zdejmie z nas część presji"

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2021 21:00
Polscy siatkarze pokonali w poniedziałek Włochów 3:0 i odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Selekcjoner naszej reprezentacji Vital Heynen nie ukrywał zadowolenia z takiej postawy biało-czerwonych. - Mam nadzieję, że ta wygrana zdejmie z nas część presji - mówił Belg dziennikarzom po meczu.
Vital Heynen podczas meczu z Włochami
Vital Heynen podczas meczu z Włochami Foto: PAP/Leszek Szymański
  • Heynen cieszył się z odpowiedniego nastawienia podopiecznych
  • Biało-czerwoni w środę zagrają z Wenezuelą
Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

Nastawienie się zmieniło?

Po sobotnim falstarcie z Iranem (2:3), tym razem biało-czerwoni nie pozostawili przeciwnikom złudzeń. Pewnie pokonali Włochów w trzech setach. Jedynie drugą partię wygrali na przewagi.

- Dzień przed meczem wyjaśniłem drużynie, że chcę innego nastawienia do gry. I przeciwko Włochom je zobaczyłem - mówił Heynen, cytowany przez portal SportoweFakty.wp.pl.

Ewentualna druga porażka mocno ograniczyłaby szanse biało-czerwonych na pierwsze miejsce w grupie A.

- Mam nadzieję, że ta wygrana zdejmie z nas część presji. Gdybyśmy zaczęli od dwóch porażek, znaleźlibyśmy się w bardzo ciężkiej sytuacji - przyznał Belg.

Szkoleniowiec chwalił postawę Bartosza Kurka, który w meczu z Włochami zdobył 14 punktów. - Bartek grał na bardzo dobrym poziomie i pomógł drużynie na wiele sposobów - wyjaśnił selekcjoner reprezentacji Polski.

Kolejnym rywalem biało-czerwonych będzie Wenezuela. Mecz z outsiderem grupy A zaplanowano na środę. Spotkanie ma rozpocząć się o godzinie 9.25 czasu polskiego.

Jesteśmy jedną drużyną Jesteśmy jedną drużyną

/empe

Partnerzy

Partner

Wilfredo Leon przyznał, że polscy siatkarze wraz ze sztabem odbyli męską rozmowę po porażce z Iranem w turnieju olimpijskim w Tokio, co przyniosło efekt w postaci zwycięstwa nad Włochami. - Rozmawialiśmy, co trzeba zmienić i dziś to zrobiliśmy - podsumował przyjmujący.

Tokio 2020: Michał Kubiak wraca do zdrowia? "Chciałem wejść chociaż na kilka minut"

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2021 22:20
Polscy siatkarze w poniedziałek pewnie pokonali w trzech setach Włochów i odnieśli pierwsze zwycięstwo w olimpijskim turnieju w Tokio. W końcówce spotkania na parkiecie pojawił się kapitan Michał Kubiak, który walczy z kontuzją pleców. - Chciałem poczuć jak wygląda gra w meczu na hali Ariake - wyjaśnił przyjmujący w rozmowie z TVP Sport.