Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: Włochy - Japonia. "Azzurri" zagrali dla Biało-Czerwonych, Polacy liderami grupy

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 16:24
Włochy pokonały Japonię 3:1 w ostatnim meczu trzeciej kolejki spotkań grupy A siatkarskiego turnieju podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Taki wynik jest bardzo korzystny dla reprezentacji Polski, która awansowała na pozycję lidera tabeli.
Siatkarze reprezentacji Włoch
Siatkarze reprezentacji Włoch Foto: Forum/Reuters/CARLOS GARCIA RAWLINS

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl specjalnie na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis.

Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

Dla Włochów to drugie zwycięstwo w stolicy Japonii. Wcześniej "Azzurri" pokonali Kanadę w pięciu setach. W poniedziałek podopieczni Gianlorenzo Blenginiego ulegli natomiast Biało-Czerwonym 0:3.

Porażka z Polską ich nie złamała

Mecz z Japonią był dla Włochów praktycznie ostatnią szansą, by zachować szanse na zwycięstwo w grupie A. Wykorzystali ją, wygrywając 3:1. W pierwszej partii pokonali gospodarzy do 20, a w drugiej do 17. Japończycy lepsi okazali się jedynie w trzecim secie, który wygrali do 23. W ostatniej partii znowu triumfowali Włosi - do 21.

Dla gospodarzy to pierwsza porażka w grupie A. Wcześniej siatkarze z Kraju Kwitnącej Wiśni pokonali Wenezuelę 3:0 i Kanadę 3:1. Po dwóch kolejkach prowadzili w tabeli grupy.

Teraz spadli na drugie miejsce, a na prowadzeniu znaleźli się Polacy. Biało-czerwoni w środę ograli najsłabszą w grupie Wenezuelę (3:1). Mistrzowie świata, jak wspomniano wcześniej, wygrali tez z Włochami. W pierwszej kolejce podopieczni Vitala Heynena niespodziewanie ulegli natomiast Iranowi (2:3).

W tabeli grupy A prowadzą Polacy z dorobkiem siedmiu punktów. O jedno "oczko" mniej mają Japończycy, a o dwa Irańczycy, którzy w środę niespodziewanie ulegli w trzech setach Kanadzie, i Włosi. Szanse na awans do ćwierćfinału ma też Kanada - 4 pkt. Bez punktu pozostają zaś Wenezuelczycy.

Biało-Czerwoni pozycji lidera będą bronić w meczach z Japonią i Kanada. Z gospodarzami igrzysk zmierzą się już w piątek. Początek meczu zaplanowano na godzinę 7.20 czasu polskiego.

W grupie B doszło do meczu "na szczycie". Rosyjski Komitet Olimpijski w efektownym stylu pokonał aktualnego mistrza olimpijskiego Brazylię 3:0 i otworzył sobie drogę do awansu z pierwszej pozycji, bowiem wcześniej pokonał innego faworyta - Stany Zjednoczone (3:1). Do zwycięstwa rosyjski zespół poprowadzili Dmitrij Wołkow (19 pkt) i Maksim Michajłow (15).

Do ćwierćfinału awansują po cztery najlepsze reprezentacje z obu grup. Zwycięzcy zagrają z drużynami z czwartych miejsc, z kolei dwie kolejne pary zostaną wyłonione w losowaniu, ale zespoły z jednej grupy nie mogą trafić na siebie.

Wyniki turnieju olimpijskiego siatkarzy:

grupa A
Kanada - Iran 3:0 (25:16, 25:20, 25:22)
Polska - Wenezuela 3:1 (25:16, 25:13, 18:25, 25:15)
Japonia - Włochy 1:3 (20:25, 17:25, 25:23, 21:25)

grupa B
USA - Tunezja 3:1 (25:14, 23:25, 25:14, 25:23)
Argentyna - Francja 3:2 (23:25, 25:17, 25:20, 15:25, 15:13)
Brazylia - Rosja 0:3 (22:25, 20:25, 20:25)

1. Rosja 3 3 0 9-2 9
2. USA 3 2 1 7-4 6
3. Brazylia 3 2 1 6-5 5
4. Francja 3 1 2 5-6 4
5. Argentyna 3 1 2 6-8 3
6. Tunezja 3 0 3 1-9 0

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego

/empe

Partnerzy

Partner

Kanada niespodziewanie pokonała Iran 3:0 w meczu trzeciej kolejki grupy A olimpijskiego turnieju siatkarzy. Irańczycy wygrali dwa wcześniejsze mecze w Tokio, m.in. z reprezentacją Polski.

Tokio 2020: Polacy ze spokojem po meczu z Wenezuelą. "Zrobiliśmy to, co do nas należało"

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 15:43
Polscy siatkarze mimo chwili dekoncentracji w trzecim secie, bez problemów pokonali Wenezuelę 3:1 w turnieju olimpijskim Tokio 2020. Po spotkaniu zawodnicy Vitala Heynena mówili Cezaremu Gurjewowi o swoich wrażeniach po zwycięstwie.