Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: Polacy ze spokojem po meczu z Wenezuelą. "Zrobiliśmy to, co do nas należało"

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 15:43
Polscy siatkarze mimo chwili dekoncentracji w trzecim secie, bez problemów pokonali Wenezuelę 3:1 w turnieju olimpijskim Tokio 2020. Po spotkaniu zawodnicy Vitala Heynena mówili Cezaremu Gurjewowi o swoich wrażeniach po zwycięstwie.
Jakub Kochanowski w meczu z Wenezuelą
Jakub Kochanowski w meczu z WenezueląFoto: PAP/Leszek Szymański
Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

To drugie zwycięstwo na igrzyskach podopiecznych Vitala Heynena, którzy w kolejnym spotkaniu w piątek zmierzą się z Japonią. Wcześniej przegrali z Iranem 2:3 i pokonali Włochów 3:2.

Heynen dokonał kilku roszad w składzie w porównaniu do poprzednich meczów. Do pierwszej szóstki desygnował Michała Kubiaka, który tylko na chwilę pojawił się na boisku w spotkaniu z Włochami, a przeciwko Irańczykom w ogóle nie zagrał. Przyjmujący, który ma kłopoty ze zdrowiem, nieźle radził sobie w przyjęciu, ale w ataku czasami zwalniał rękę.

W pierwszym składzie pojawili się także Łukasz Kaczmarek oraz wspomniany Semeniuk, którzy zastąpili Bartosza Kurka i Wilfredo Leona.

>>> SPRAWDŹ TABELĘ MEDALOWĄ

Bardzo dobry występ zaliczył właśnie rezerwowy Semieniuk, który zdobył 24 punkty w meczu. W rozmowie z Cezarym Gurjewem olimpijski debiutant chwalił całą drużynę.

00:58 semeniuk.mp3 Cezary Gurjew rozmawia z Kamilem Semeniukiem (IAR)

Po spotkaniu pozytywnie o postawie drużyny wypowiadał sie także Jakub Kochanowski.

- Zrobiliśmy to, co do nas należało. Jeśli chodzi o trzeciego seta, straciliśmy na chwilę koncentrację, ale dobrze odpowiedzieliśmy w czwartym, wygraliśmy za trzy punkty i taki był plan. Ważne jest, że w tym momencie wszyscy są zdolni do gry - przyznał, odnosząc się do kontuzji Michała Kubiaka.

01:43 kochanowski.mp3 Cezary Gurjew rozmawia z Jakubem Kochanowskim (IAR)

To druga wygrana "Biało-Czerwonych" w tym turnieju. Kolejne spotkanie w piątek o 7.20. Polacy zmierzą się z Japończykami.

Jesteśmy jedną drużyną Jesteśmy jedną drużyną

Partnerzy

Partner

Polscy siatkarze wygrali z Wenezuelą 3:1 (25:16, 25:13, 18:25, 25:15) w swoim trzecim meczu turnieju olimpijskiego w Tokio. To druga wygrana Biało-Czerwonych w grupie A.