Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: sensacyjna porażka pogromców Polaków. Kanada wypunktowała Iran

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 09:20
Kanada niespodziewanie pokonała Iran 3:0 w meczu trzeciej kolejki grupy A olimpijskiego turnieju siatkarzy. Irańczycy wygrali dwa wcześniejsze mecze w Tokio, m.in. z reprezentacją Polski.
Radość siatkarzy z Kanady
Radość siatkarzy z KanadyFoto: Forum/Reuters/VALENTYN OGIRENKO

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl specjalnie na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis.

Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

Iran rozpoczął zmagania w Tokio od niespodziewanej wygranej z Polską po tie-breaku. Następnie podopieczni Władimira Alekno pokonali gładko Wenezuelę (3:0). Kanada miała z kolei na koncie dwie porażki: z Włochami (2:3) i Japonią (1:3).

Faworyci jednak zawiedli w środę. Siatkarze z Kraju Klonowego Liścia byli zdecydowanie lepsi i pewnie wygrali. W pierwszym secie pozwolili Persom na zdobycie tylko 16 punktów. W dwóch kolejnych Irańczycy ugrali, odpowiedni, 21 i 22 punkty.

Najwięcej punktów dla niespodziewanych zwycięzców zdobyli John Gordon Perrin (16) i Nicholas Hoag (15).

W kolejnym środowym meczu grupy A Polska zagra z Wenezuelą.

>>> CZYTAJ WIĘCEJ

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego

/empe

Partnerzy

Partner

Tokio 2020: Michał Kubiak wraca do zdrowia? "Chciałem wejść chociaż na kilka minut"

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2021 22:20
Polscy siatkarze w poniedziałek pewnie pokonali w trzech setach Włochów i odnieśli pierwsze zwycięstwo w olimpijskim turnieju w Tokio. W końcówce spotkania na parkiecie pojawił się kapitan Michał Kubiak, który walczy z kontuzją pleców. - Chciałem poczuć jak wygląda gra w meczu na hali Ariake - wyjaśnił przyjmujący w rozmowie z TVP Sport.

Tokio 2020: Vital Heynen odetchnął. "Liczę, ze wygrana w Włochami zdejmie z nas część presji"

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2021 21:00
Polscy siatkarze pokonali w poniedziałek Włochów 3:0 i odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Selekcjoner naszej reprezentacji Vital Heynen nie ukrywał zadowolenia z takiej postawy biało-czerwonych. - Mam nadzieję, że ta wygrana zdejmie z nas część presji - mówił Belg dziennikarzom po meczu.