Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: Anita Włodarczyk urodziny spędziła w samolocie. "Świętowanie zaczęliśmy na lotnisku"

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2021 20:17
Większość polskich medalistów igrzysk olimpijskich w Tokio wróciło w niedzielę do Polski. Na warszawskim lotnisku imienia Fryderyka Chopina powitano obchodzącą dziś 36. urodziny Anitę Włodarczyk - złotą medalistką w rzucie młotem w Tokio. - Nigdy wcześniej nie spędziłam urodzin w samolocie - przyznała trzykrotna mistrzyni olimpijska w rozmowie z Mateuszem Ligęzą. 
Anita Włodarczyk podczas powitania polskich olimpijczyków na lotnisku Okęcie
Anita Włodarczyk podczas powitania polskich olimpijczyków na lotnisku Okęcie Foto: PAP/Piotr Nowak

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekazał 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis. 

serwis Tokio grafika 1200x660 - 02.png
Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

Nietypowe urodziny 

Włodarczyk przyznała, że kolejny tytuł był jej marzeniem. Zapewniła też, że data powrotu do kraju w dniu urodzin była przypadkiem. 

- Wszystko tak się ułożyło, że spełniło się moje marzenie zdobycia trzeciego medalu olimpijskiego. Jeśli chodzi o datę powrotu, to nie była planowana. Tak się po prostu złożyło. Nigdy wcześniej nie spędziłam urodzin w samolocie. Świętowanie zaczęliśmy już na lotnisku - opowiadała.


Posłuchaj
06:48 Ligęza Włodarczyk.mp3 Z Anitą Włodarczyk, która w Tokio zdobyła trzecie olimpijskie złoto, rozmawiał Mateusz Ligęza (IAR)

 

Olimpijska atmosfera w wiosce 

Jedna z najlepszych zawodniczek w historii polskiej lekkoatletyki opowiedziała o atmosferze w wiosce olimpijskiej. 

- Początkowo nie widziałam startów Polaków, bo byłam na zgrupowaniu. Jak przyjechaliśmy do wioski, poczułam atmosferę igrzysk. Ostatnie dni były smutne, bo dużo osób wyjechało, a wioska opustoszała - wyjaśniła. 

>>> SPRAWDŹ TABELĘ MEDALOWĄ 

Lekkoatleci na szóstkę 

Polscy lekkoatleci zdobyli w Tokio aż dziewięć medali: cztery złote, dwa srebrne i trzy brązowe. To większość dorobku całej reprezentacji. Łącznie Biało-Czerwoni wywalczyli w stolicy Japonii czternaście krążków (4-5-5). 

- Start lekkoatletów oceniam na szóstkę. Myślę, że nikt się nie spodziewał, że przywieziemy dziewięć medali. Było kilka niespodzianek, faworyci też zdobyli to, co było do zdobycia. Trzeba się cieszyć - optymistycznie zakończyła rekordzistka świata w rzucie młotem. 

Anita Włodarczyk w rozmowie z Mateuszem Ligęzą opowiedziała też m.in. o niespodziance od pracowników LOT-u czy lalce, jaką dostała od japońskiego burmistrza.  Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego

/empe 


Partnerzy

Partner

Czytaj także

Tokio 2020 - klasyfikacja medalowa. Biało-Czerwoni wysoko w tabeli. Historyczne igrzyska lekkoatletów

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2021 10:20
Olimpijska reprezentacja Polski ma na koncie 14 medali. Dzięki udanym startom Biało-Czerwoni zajmują 17. miejsce klasyfikacji medalowej Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Z poprzednich igrzysk, w Rio de Janeiro, nasi reprezentanci przywieźli 11 krążków. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tokio 2020: igrzyska oficjalnie zakończone. "Spełnił się nasz olimpijski sen"

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2021 15:25
XVII Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio przeszły do historii. Ogień olimpijski zgasł podczas ceremonii zamknięcia, na której polską flagę niosła dwukrotna medalistka tegorocznych igrzysk, kajakarka Karolina Naja. 
rozwiń zwiń