Section50

Powrót

Katar 2022
Section06

Katar 2022: Artur Jędrzejczyk rekordzistą reprezentacji Polski

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2022 15:37
Artur Jędrzejczyk wystąpił w meczu z Argentyną, stając się tym samym rekordzistą piłkarskiej reprezentacji Polski. Obrońca Legii Warszawa jest najstarszym zawodnikiem Biało-Czerwonych, który kiedykolwiek zagrał w polskiej kadrze w finałach mistrzostw świata. 
Artur Jędrzejczyk został najstarszym piłkarzem, który zagrał w barwach reprezentacji Polski na mundialu
Artur Jędrzejczyk został najstarszym piłkarzem, który zagrał w barwach reprezentacji Polski na mundialu Foto: Forum/Reuters/SIPHIWE SIBEKO

Polskie Radio - oficjalny nadawca radiowy Mistrzostw Świata Katar 2022 - zaprasza na transmisje i relacje z mundialu. W Katarze są nasi sprawozdawcy Tomasz Kowalczyk i Filip Jastrzębski.

>>> Zobacz nasz serwis specjalny na mundial - Katar 2022

Reprezentacja Polski awansowała do 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata, choć, delikatnie mówiąc, nie zrobiła tego w dobrym stylu. W swoim ostatnim meczu w grupie C Biało-Czerwoni przegrali w środę z Argentyną 0:2.

W drugiej połowie środowego meczu w Dosze na murawie pojawił się Artur Jędrzejczyk, który zmienił narzekającego na uraz Bartosza Bereszyńskiego. Obrońca Legii Warszawa zagrał w narodowych barwach po raz pierwszy od 2019 roku i od razu przeszedł do historii reprezentacji Polski.

"Jędza" stał się bowiem najstarszym piłkarzem, który wystąpił w Biało-Czerwonych barwach w meczu turnieju finałowego mistrzostw świata. W momencie wejścia na murawę miał 35 lat i 26 dni.

Niewiele młodszy był inny obrońca, który grał w meczu z Argentyną. Kamil Glik rozegrał cały mecz, a w klasyfikacji najstarszych zajmuje drugie miejsce. W dniu meczu z "Albicelestes" miał 34 lata i 300 dni. 

W klasyfikacji wszech czasów trzecią pozycję zajmuje Jacek Zieliński. Wieloletni defensor Legii Warszawa rozegrał jeden mecz na mundialu w Korei Południowej i Japonii w 2002 roku. Gdy wychodził na boisko w grupowym meczu z USA (3:1), miał 34 lata i 247 dni. 

Polska - Argentyna. Studio "Spokojnie, to tylko Katar"

Czytaj także:

polskieradio24.pl

/empe, PAP 

Section07
Section51

sponsor


partner

Section52