Section50

Powrót

Katar 2022
Section06

Katar 2022: Szwajcarska defensywa pokonana przez Portugalię i... przeziębienie. "W przerwie nie mógł już oddychać"

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2022 09:10
Reprezentacja Portugalii rozbiła Szwajcarię 6:1 w ostatnim meczu 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata w Katarze. Formacja defensywna Helwetów była w tym spotkaniu osłabiona, bowiem z powodu przeziębienia nie wystąpili Nico Elvedi oraz Silvan Widmer.
Kilku zawodników nie mogło wystąpić z powodu przeziębienia
Kilku zawodników nie mogło wystąpić z powodu przeziębieniaFoto: Florencia Tan Jun/Zuma Press/Forum

Polskie Radio - oficjalny nadawca radiowy Mistrzostw Świata Katar 2022 - zaprasza na transmisje i relacje z mundialu. W Katarze są nasi sprawozdawcy Tomasz Kowalczyk i Filip Jastrzębski.

>>> Zobacz nasz serwis specjalny na mundial - Katar 2022

>>> Relacje z meczu Portugalia - Szwajcaria w Programie 1 Polskiego Radia [POSŁUCHAJ]

Szwajcarzy rozpoczęli mecz bez Nico Elvediego i Silvana Widmera. Fabian Schaer wyszedł w podstawowym składzie, jednak już w przerwie został zmieniony. 

- Niestety. Widmer był przeziębiony. Tak samo, jak Schaer, który nie był sobą. W przerwie nie mógł już oddychać. Elvedi miał za to gorączkę i nie był gotowy do gry - przyznał selekcjoner Murat Yakin. 

Osłabienia formacji defensywnej bezlitośnie wykorzystali Portugalczycy, którzy do przerwy prowadzili 2:0, a ostatecznie zwyciężyli aż 6:1.

Wpływ na dyspozycję piłkarzy mogła mieć klimatyzacja, która chroni uczestników mundialu przed katarskimi upałami. Na podobne dolegliwości narzekali także zawodnicy innych reprezentacji. Wśród nich był m.in. Antony z Brazylii.

Szkoleniowiec Helwetów docenił portugalską ofensywę, ale docenił także starania swoich podopiecznych, którzy zdołali zdobyć bramkę w meczu 1/8 finału.

- Musimy przyjąć tę porażkę i pogratulować Portugalii. Byli tego wieczora lepszym zespołem. Zaskoczyli nas - powiedział Yakin.

- Przegraliśmy mecz, ale nie możemy tylko narzekać i krytykować wszystkiego. Zespół pokazał ducha walki - przyznał. - Mimo wszystko tak wysoka porażka mnie boli - podsumował.

WYJĄTKOWA ANALIZA PO MECZU FRANCJA - POLSKA: "Spokojnie, to tylko Katar"

Czytaj także:

polskieradio24.pl

red/PAP

Section07
Section51

sponsor


partner

Section52