Section50

Powrót

Katar 2022
Section06

Katar 2022: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony? Padło nazwisko następcy

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2022 14:04
Czesław Michniewicz nie może by pewny, że zostanie na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski. O najbliższej przyszłości trenera ma zdecydować Polski Związek Piłki Nożnej i prezes związku Cezary Kulesza. Tymczasem według "Przeglądu Sportowego" selekcjonera może zastąpić Andrij Szewczenko. 
Polska w meczu z Meksykiem dała prawdziwy pokaz antyfutbolu. Czesław Michniewicz ma o czym myśleć przed spotkaniem z Arabią Saudyjską.
Polska w meczu z Meksykiem dała prawdziwy pokaz antyfutbolu. Czesław Michniewicz ma o czym myśleć przed spotkaniem z Arabią Saudyjską. Foto: PAP/EPA

Polskie Radio - oficjalny nadawca radiowy Mistrzostw Świata Katar 2022 - zaprasza na transmisje i relacje z mundialu. W Katarze są nasi sprawozdawcy Tomasz Kowalczyk i Filip Jastrzębski.

>>> Zobacz nasz serwis specjalny na mundial - Katar 2022

Cezary Kulesza, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, według medialnych doniesień miał zwołać na czwartek pilne spotkanie ze swoimi zastępcami i zaproszonymi gośćmi. Tematem ma być przyszłość selekcjonera reprezentacji Polski Czesława Michniewicza. 

Komisja do spraw nagłych 

Jeszcze przed powrotem kadry z Kataru do Warszawy spekulowano w mediach na temat posady Czesława Michniewicza, którego kontrakt wygasa wraz z końcem mistrzostw świata. Wtedy prezes PZPN przyznał, że dojdzie do spotkania z selekcjonerem i rozmów w sprawie dalszej współpracy. 

Spotkanie zaplanowane na 8 grudnia nie będzie formalnym spotkaniem zarządu, gdyż takie odbędzie się 16 lub 17 grudnia. Według medialnych doniesień czwartkowe zebranie mogłoby być traktowane jako komisja ds. nagłych, która zarekomenduje rozwiązania dla zarządu związku. 

Co z Czesławem Michniewiczem?

Tematem rozmów ma być oczywiście posada selekcjonera i ewentualne pozostawienie na stanowisku Czesława Michniewicza

Choć Biało-Czerwoni w Katarze awansowali do 1/8 finału, co było najlepszym rezultatem kadry od 36 lat, styl gry nie podobał się wielu kibicom. Także atmosfera wokół kadry i ostatnie pogłoski o rządowych premiach podważyły pozycję Michniewicza. 

Przedłużenie jego umowy wcale nie jest pewne. 

Pierwsze nazwisko na "giełdzie"

Według "Przeglądu Sportowego" następcą Michniewicza może być Andrij Szewczenko. Ukraiński trener, a wcześniej wybitny piłkarz i zdobywca Złotej Piłki. Ukrainiec był już kandydatem na selekcjonera po tym, jak z kadry uciekł Paulo Sousa. W styczniu tego roku Kulesza zdecydował się jednak na Michniewicza.

***


Piłkarskie mistrzostwa świata wkraczają w fazę ćwierćfinałów. W piątek i sobotę osiem drużyn będzie rywalizować o awans do półfinałów.

W ćwierćfinałach MŚ Maroko zagra z Portugalią, Anglia z Francją, Chorwacja z Brazylią, a Holandia z Argentyną. Mecze zaplanowano na 9 i 10 grudnia.

W mistrzostwach świata podopieczni Czesława Michniewicza dotarli do 1/8 finału, gdzie przegrali w niedzielę z broniącą tytułu Francją 1:3. Wcześniej w grupie kolejno: zremisowali z Meksykiem 0:0, pokonali Arabię Saudyjską 2:0 i przegrali z Argentyną 0:2.

Faza pucharowa:

1/8 finału

Holandia - USA 3:1
Argentyna - Australia 2:1
Francja - Polska 3:1
Anglia - Senegal 3:0
Japonia - Chorwacja 1:1, k. 1:3
Brazylia - Korea Południowa 4:1
Maroko - Hiszpania 0:0, k 3:0
Portugalia - Szwajcaria 6:1

1/4 finału

piątek, 9 grudnia
1/4 finału (I): Chorwacja - Brazylia (16.00)
1/4 finału (II): Holandia - Argentyna (20.00)

sobota, 10 grudnia
1/4 finału (III): Maroko - Portugalia (16.00)
1/4 finału (IV): Anglia  - Francja (20.00)

wtorek, 13 grudnia
półfinał: zwycięzca I - zwycięzca II (20.00)

środa, 14 grudnia
półfinał: zwycięzca III - zwycięzca IV (20.00)

MECZ o 3. miejsce - 17 grudnia, sobota (16.00)

FINAŁ - 18 grudnia, niedziela (16.00)

WYJĄTKOWA ANALIZA PO MECZU FRANCJA - POLSKA: "Spokojnie, to tylko Katar"


Czytaj także:

polskieradio24.pl

red/PAP/kor
Section07
Section51

sponsor


partner

Section52