Section50

Powrót

Katar 2022
Section06

Katar 2022: amerykański dziennikarz zmarł w Katarze. Jego żona podała przyczynę zgonu

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2022 17:51
Żona Granta Wahla, który zmarł podczas relacjonowania ćwierćfinału piłkarskich mistrzostw świata Argentyna - Holandia, poinformowała, że przyczyną zgonu amerykańskiego dziennikarza były "niewykryty tętniak aorty wstępującej i osłabienie naczynia krwionośnego".
Grant Wahl zmarł podczas dogrywki meczu Argentyna - Holandia
Grant Wahl zmarł podczas dogrywki meczu Argentyna - Holandia Foto: GABRIEL BOUYS/AFP/East News

Polskie Radio - oficjalny nadawca radiowy Mistrzostw Świata Katar 2022 - zaprasza na transmisje i relacje z mundialu. W Katarze są nasi sprawozdawcy Tomasz Kowalczyk i Filip Jastrzębski.

>>> Zobacz nasz serwis specjalny na mundial - Katar 2022

Tragedia podczas meczu 

Grant Wahl zmarł w piątek w wieku 48 lat. Amerykański dziennikarz zasłabł na trybunie prasowej podczas dogrywki ćwierćfinałowego meczu mistrzostw świata, w którym Argentyna po rzutach karnych wyeliminowała Holandię. Mimo szybkiej reanimacji, mężczyzny nie udało się uratować.

Podczas pobytu w Katarze dziennikarz, który w listopadzie został wyróżniony przez FIFA za relacjonowanie ośmiu turniejów finałowych o mistrzostwo świata, skarżył się na swoje zdrowie. W jednym z podcastów mówił, że katarscy lekarze zdiagnozowali u niego zapalenie oskrzeli.

Śmierć jednego z najbardziej znanych amerykańskich dziennikarzy piłkarskich wzbudziła kontrowersje. Jego brat - Eric oskarżał Katarczyków o "zabicie" Wahla. Powodem miało być solidaryzowanie się przez zmarłego ze środowiskami LGBT. Grant Wahl próbował wejść na jeden z meczów w tęczowej koszulce, ale został zatrzymany przez służby porządkowe.

Jest przyczyna śmierci dziennikarza 

Środowe oświadczenie żony zmarłego powinno jednak zakończyć teorie spiskowe. Doktor Celine Gounder, która prywatnie jest cenioną lekarką, poinformowała, że przyczyną śmierci jej męża były "powoli rosnący, niewykryty tętniak aorty wstępującej i osłabienie naczynia krwionośnego".

„Ucisk w klatce piersiowej, którego doświadczył na krótko przed śmiercią, mógł reprezentować początkowe objawy” – napisała doktor Gounder na stronie internetowej Wahla. „Żadna ilość reanimacji ani wstrząsów by go nie uratowała. Jego śmierć nie miała związku z COVID. Jego śmierć nie miała związku ze statusem szczepień. W jego śmierci nie było nic nikczemnego” - dodała żona zmarłego.

Sekcja zwłok zmarłego odbyła się w Nowym Jorku. 

Z zarzutów wobec Katarczyków wycofał się też brat dziennikarza. 

Gdy tylko usłyszałem o jego śmierci, pierwszą rzeczą, o której pomyślałem, było to, że został zamordowany – powiedział Eric Wahl. - Oparłem to na tym, co mówił Grant podczas moich ostatnich dwóch rozmów z nim. Ale oczywiście nie wiem niczego na pewno - dodał.

WYJĄTKOWA ANALIZA PO MECZU FRANCJA - POLSKA: "Spokojnie, to tylko Katar"

Czytaj także:

polskieradio24.pl

/empe, Fox News


Section07
Section51

sponsor


partner

Section52