Katar 2022
Section06

Katar 2022: Korea postawiła się Urugwajowi. "La Celeste" nie znaleźli sposobu na Sona i spółkę

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2022 15:55
Urugwaj bezbramkowo zremisował z Koreą Południową w meczu grupy H mistrzostw świata w piłce nożnej. Najbliżej zdobycia bramki byli Valverde i Godin, jednak obaj trafili w słupek.
Mecz Urugwaju z Koreą Południową zakończył się bezbramkowym remisem
Mecz Urugwaju z Koreą Południową zakończył się bezbramkowym remisemFoto: PAP/EPA/Neil Hall

Polskie Radio - oficjalny nadawca radiowy Mistrzostw Świata Katar 2022 - zaprasza na transmisje i relacje z mundialu. W Katarze są nasi sprawozdawcy Tomasz Kowalczyk i Filip Jastrzębski.

>>> Zobacz nasz serwis specjalny na mundial - Katar 2022

>>> Relacja z meczu Urugwaj - Korea Płd. w Programie 1 Polskiego Radia [SŁUCHAJ]

Patrząc na wyjściowe składy obu drużyn wydawało się, że przeważać będzie zespół z Ameryki Południowej, w którym gra wielu piłkarzy znanych (obecnie lub z przeszłości) z europejskich boisk: Federico Valverde (Real Madryt), Darwin Nunez (Liverpool), Rodrigo Bentancur (Tottenham Hotspur), Luis Suarez (m.in. Liverpool i Barcelona) czy Edinson Cavani (m.in. Napoli i Paris Saint-Germain). Po stronie Korei Płd. najbardziej rozpoznawalny jest kapitan Son Heung-Min (Tottenham Hotspur), który gra w specjalnej masce ochronnej, bo na początku listopada miał złamaną kość oczodołu.

W pierwszej połowie inicjatywy nie przejął żaden z zespołów. Gra toczona była w szybkim tempie, ale obie strony były uważne w obronie i klarownych okazji do zdobycia bramki było niewiele. Najlepszą niedługo przed przerwą miał Diego Godin, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzelił głową, ale trafił w słupek. Kilka chwil wcześniej po drugiej stronie boiska podanie z prawego skrzydła na środek pola karnego otrzymał Hwang Ui-jo, ale mając przed sobą już tylko bramkarza rywali posłał piłkę nad poprzeczką.

Po przerwie intensywność spotkania spadła, ale jakość gry w defensywie - nie. Inicjatywę z czasem zaczął przejmować Urugwaj - do dwóch niezłych okazji doszedł Nunez, ale najpierw jego dośrodkowanie końcówkami palców przeciął bramkarz Kim Seung-Gyu, a chwilę później jego uderzenie było niecelne. W 90. minucie natomiast najbliższy powodzenia w tej części gry był Valverde, który uderzył potężnie z dystansu, ale piłka odbiła się od słupka.

Niedosytu nie czuli wyłącznie faworyci. Mówił o nim także Son, którego stan zdrowia utrzymywany był w tajemnicy i do ostatniej chwili nie było wiadomo, czy wystąpi.

- Ja zawsze chcę wygrywać. Nie wykorzystaliśmy swoich szans. Z drugiej strony, oba zespoły mogą być zadowolone, że zdobyły punkt. Jestem dumny z naszej gry - podkreślił 30-letni pomocnik.

Grupa H: Urugwaj - Korea Płd. 0:0

Żółta kartka - Urugwaj: Martin Caceres. Korea Płd.: Cho Gue-Sung.

Sędzia: Clement Turpin (Francja). Widzów: 41 663.

Urugwaj: Sergio Rochet - Martin Caceres, Diego Godin, Jose Maria Gimenez, Mathias Olivera (79. Matias Vina) - Federico Valverde, Matias Vecino (79. Nicolas De La Cruz), Rodrigo Bentancur - Facundo Pellistri (88. Guillermo Varela), Luis Suarez (64. Edinson Cavani), Darwin Nunez.

Korea Płd.: Kim Seung-Gyu - Kim Moon-Hwan, Kim Min-Jae, Kim Young-Gwon, Kim Jin-Su - Na Sang-Ho (74. Lee Kang-In), Hwang In-Beom, Lee Jae-Sung (74. Son Jun-Ho), Jung Woo-Young, Son Heung-Min - Hwang Ui-Jo (74. Cho Gue-Sung)

01:01 Urugwaj Korea O szczegółach Grzegorz Nowaczyk.mp3 Katar 2022. Urugwaj - Korea 0:0 . O szczegółach Grzegorz Nowaczyk (IAR)

We wcześniejszym spotkaniu grupy G Szwajcaria wygrała z Kamerunem 1:0. Wieczorem Brazylia zagra z Serbią (20.00). W drugim meczu grupy H Portugalia zmierzy się Ghaną (17.00).

Katar 2022. Kiedy i o której mecz Polska - Arabia Saudyjska?

W swoim pierwszym spotkaniu grupy C reprezentacja Polski bezbramkowo zremisowała z Meksykiem. Rzutu karnego nie wykorzystał w drugiej połowie Robert Lewandowski

Cztery dni później Biało-Czerwoni zmierzą się z Arabią Saudyjską (14.00 - Ar-Rajjan), a 30 listopada - z Argentyną (20.00 - Doha).

XXII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Katar 2022 potrwają do 18 grudnia. Jest to ostatni mundial, w którym wystąpią 32 drużyny. Na kolejnym turnieju, w 2026 roku, o Puchar Świata FIFA zagra 48 reprezentacji narodowych. Tytułu broni Francja.

Faza grupowa potrwa do 2 grudnia, 3-6 grudnia to terminy spotkań 1/8 finału, terminy ćwierćfinałów to 9-10 grudnia, półfinały zostaną rozegrane 13 i 14 grudnia, mecz o trzecie miejsce - 17 grudnia, a mistrza globu poznamy dzień później.