Section50

Powrót

Katar 2022
Section06

Katar 2022: piłkarze zapłacili trenerom, by pojechać na mundial? Wybuchł korupcyjny skandal

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2022 20:41
Reprezentanci Ghany i Kamerunu zapłacili swoim trenerom, by ci powołali ich na mistrzostwa świata - donosi francuski dziennikarz śledczy Romain Molina. Żaden z oskarżonych przez Molinę piłkarzy i selekcjonerów na razie nie zabrał głosu w tej sprawie.
Selekcjoner reprezentacji Kamerunu Rigobert Song (P) miał być korumpowany przez swoich zawodników
Selekcjoner reprezentacji Kamerunu Rigobert Song (P) miał być korumpowany przez swoich zawodnikówFoto: PAP/EPA/LAURENT GILLIERON

Polskie Radio - oficjalny nadawca radiowy Mistrzostw Świata Katar 2022 - zaprasza na transmisje i relacje z mundialu. W Katarze są nasi sprawozdawcy Tomasz Kowalczyk i Filip Jastrzębski.

>>> Zobacz nasz serwis specjalny na mundial - Katar 2022

Wśród piłkarzy korumpujących swoich selekcjonerów - Otto Addo (Ghana) i Rigoberta Songa (Kamerun), Molina wymienił dwóch zawodników Kamerunu:  Jerome'a Ngoma Mbekeli i Souaibou Marou oraz Ghańczyka Babę Rahmana. 

Dwaj pierwsi zagrali na mundialu w sumie... cztery minuty. Na murawie pojawił się tylko Mbekli w końcówce spotkania z Brazylią, wygranego przez "Nieposkromione Lwy" 1-0. Obaj debiutowali w kameruńskiej kadrze na początku września tego roku. 

Z kolei Rahman, znany polskim fanom futbolu głównie z występów w londyńskiej Chelsea, rozegrał dwa pełne mecze: z Portugalią oraz Urugwajem i zaliczył dwuminutowy epizod w spotkaniu z Koreą Południową.

Molina, który na co dzień pracuje dla BBC, nie ujawnił źródła swoich informacji. Nikt z oskarżonych przez niego w tej sprawie na razie nie zdementował doniesień Francuza. 

Zarówno Ghana, jak i Kamerun pożegnały się z mistrzostwami świata już na etapie fazy grupowej. "Czarne Gwiazdy" zdobyły 3 punkty (za zwycięstwo z Koreą Płd.), zaś "Nieposkromione Lwy" 4 "oczka" (niespodziewane zwycięstwo z Brazylią i remis z Serbią).

WYJĄTKOWA ANALIZA PO MECZU FRANCJA - POLSKA: "Spokojnie, to tylko Katar"

Czytaj także:

polskieradio24.pl

bg

Section07
Section51

sponsor


partner

Section52