Katar 2022
Section06

Katar 2022. Bartosz Bereszyński mógł nie zagrać z Francją. "Myślałem, że nie dam rady"

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2022 08:48
Polska odpadła w 1/8 finału mistrzostw świata, przegrywając w Katarze z Francją 1:3. - Aż nie chce się wracać do domu. Chciałbym, by ten turniej wciąż dla nas trwał - powiedział po spotkaniu Bartosz Bereszyński, jeden z najlepszych piłkarzy reprezentacji Polski podczas tegorocznego mundialu.
Bartosz Bereszyński (P) i Kylian Mbappe podczas meczu 18 finału mistrzostw świata w Katarze między Polską i Francją
Bartosz Bereszyński (P) i Kylian Mbappe podczas meczu 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze między Polską i FrancjąFoto: PAP/EPA/Abedin Taherkenareh

Polskie Radio - oficjalny nadawca radiowy Mistrzostw Świata Katar 2022 - zaprasza na transmisje i relacje z mundialu. W Katarze są nasi sprawozdawcy Tomasz Kowalczyk i Filip Jastrzębski.

>>> Zobacz nasz serwis specjalny na mundial - Katar 2022

Obrońca Sampdorii od początku turnieju w Katarze zmagał się z kontuzją i mało brakowało, aby 30-latek nie zagrał z mistrzami świata. Doświadczony defensor wystąpił tym samym we wszystkich spotkaniach kadry na mundialu.

Bartosz Bereszyński mógł nie zagrać z Francją: na rozgrzewce myślałem, że już nie dam rady

- Na rozgrzewce myślałem, że już nie dam rady, ale to był mecz ważniejszy niż ból. Pewnie każdy z nas miał taki moment w życiu, kiedy trzeba było przezwyciężyć problem. To wielka duma zagrać w takim spotkaniu. W trakcie meczu już tak nie bolało, ale w końcówce znów zaczęło wracać - przyznał Bartosz Bereszyński, cytowany na oficjalnej stronie "Łączy Nas Piłka".

Bereszyński żałował, że nie udało się osiągnąć lepszego wyniku w starciu z "Trójkolorowymi".

- Celem minimum było wyjście z grupy i ten historyczny wynik osiągnęliśmy. Mamy jednak niedosyt, bo w pierwszej połowie zaskoczyliśmy rywali. Momentami nie wiedzieli, jak się do nas dobrać, a my mieliśmy piłkę i tworzyliśmy sytuacje. Mieliśmy dwie dobre okazje i szkoda, że nie wykorzystaliśmy choćby jednej. A tak Francuzi strzelili przed przerwą i w drugiej połowie dzięki doświadczeniu nie pozwolili nam już na zbyt wiele - podkreślił.

Katar 2022. Reprezentacja Polski odpadła z mundialu

W 1/8 finału mistrzostw świata Polska przegrała z broniącą tytułu Francją 1:3 i odpadła z turnieju.

W fazie grupowej reprezentacja Polski bezbramkowo zremisowała z Meksykiem. Rzutu karnego nie wykorzystał w drugiej połowie Robert Lewandowski. Ponadto Biało-Czerwoni wygrali z Arabią Saudyjską 2:0, a rzut karny obronił Wojciech Szczęsny. Pierwszą swoją bramkę na mundialu zdobył Lewandowski. Na zakończenie Polska wyraźnie przegrałaArgentyną 0:2.

XXII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Katar 2022 potrwają do 18 grudnia. Jest to ostatni mundial, w którym wystąpią 32 drużyny. Na kolejnym turnieju, w 2026 roku, o Puchar Świata FIFA zagra 48 reprezentacji narodowych.

W dniach 3-6 grudnia odbywają się mecze 1/8 finału, terminy ćwierćfinałów to 9-10 grudnia, półfinały zostaną rozegrane 13 i 14 grudnia, mecz o trzecie miejsce - 17 grudnia, a mistrza globu poznamy dzień później.

WYJĄTKOWA ANALIZA PO MECZU FRANCJA - POLSKA: "Spokojnie, to tylko Katar"