Section50

Powrót

Katar 2022
Section06

Katar 2022: kibice pogromców Kataru mają kłopot. FIFA bierze ich pod lupę

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2022 14:26
Ekwadorczycy udanie rozpoczęli mistrzostwa świata, pokonując 2:0 ekipę Kataru. Podczas spotkania ich kibice nie zdołali jednak zachować klasy i w homofobiczny sposób ubliżali Chilijczykom, z którymi mają zatarg sięgający eliminacji do mundialu. Sprawę bada FIFA.
Kibice reprezentacji Ekwadoru wznosili homofobiczne okrzyki podczas meczu z Katarem
Kibice reprezentacji Ekwadoru wznosili homofobiczne okrzyki podczas meczu z KataremFoto: PAP/DPA/Frank Hoermann/SVEN SIMON

Polskie Radio - oficjalny nadawca radiowy Mistrzostw Świata Katar 2022 - zaprasza na transmisje i relacje z mundialu. W Katarze są nasi sprawozdawcy Tomasz Kowalczyk i Filip Jastrzębski.

>>> Zobacz nasz serwis specjalny na mundial - Katar 2022

Ekwadorczycy awansowali na mundial z 4. miejsca w tabeli grupy eliminacyjnej strefy CONMEBOL. Za ich plecami w tabeli znalazła się m.in. reprezentacja Chile. Tamtejszy związek piłkarski domagał się wykluczenia Ekwadoru z udziału w mistrzostwach świata, insynuując, że w kadrze rywali grał zawodnik nieuprawniony do reprezentowania kraju.

Ostatecznie światowa centrala stanęła po stronie Ekwadoru, oczyszczając z zarzutów Byrona Castillo, który zdaniem Chilijczyków grał, używając sfałszowanych dokumentów. Ekwadorczycy nie zapomnieli jednak o sprawie, czemu wyraz dali podczas piątkowego meczu otwarcia MŚ z Katarem, skandując homofobiczne hasła pod adresem piłkarzy i kibiców z Chile.

Sprawą zajęła się FIFA, która wszczęła oficjalne postępowanie dyscyplinarne przeciwko Ekwadorczykom. Zgodnie z artykułem 13. kodeksu dyscyplinarnego FIFA liderom grupy A grozi m.in. rozgrywanie kolejnych meczów bez udziału własnych kibiców lub zakaz gry na określonych obiektach.

Ekwadorczycy w swoim kolejnym meczu na mundialu zmierzą się z Holandią. Spotkanie odbędzie się 25 listopada o godz. 17.

Oglądaj studio "Spokojnie, to tylko Katar" po meczu Meksyk - Polska:

Czytaj także:

polskieradio24.pl

bg

Section07
Section51

sponsor


partner

Section52