Section50

Powrót

Katar 2022
Section06

Katar 2022: żar leje się z nieba przed meczem Polska - Arabia Saudyjska. "Klima" uratuje Biało-Czerwonych?

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2022 11:42
Temperatura w Dosze, gdzie Polska o godz. 14 (16. czasu miejscowego) zmierzy się z Arabią Saudyjską, przekroczyła 30 stopni Celsjusza w cieniu. Sprzymierzeńcem Biało-Czerwonych w tych trudnych warunkach ma być klimatyzacja, którą organizatorzy uruchomią przed meczem.
Robert Lewandowski podczas meczu z Meksykiem
Robert Lewandowski podczas meczu z MeksykiemFoto: PAP/ANTHONY_STANLEY / Avalon

Polskie Radio - oficjalny nadawca radiowy Mistrzostw Świata Katar 2022 - zaprasza na transmisje i relacje z mundialu. W Katarze są nasi sprawozdawcy Tomasz Kowalczyk i Filip Jastrzębski.

>>> Zobacz nasz serwis specjalny na mundial - Katar 2022

Obiekt, na którym Polacy zmierzą się z Saudyjczykami, ma zostać schłodzony przed rozpoczęciem zmagań. - Cztery godziny przed meczem zostanie włączony nawiew, organizatorzy obiecują, że w trakcie meczu będą 24 st. C - powiedział w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" rzecznik prasowy kadry Jakub Kwiatkowski.

Warunki panujące na murawie, zwłaszcza w drugiej połowie, złagodzi... zmrok, który w Katarze zapada teraz około godz. 17 czasu miejscowego. Spotkanie Polaków rozpoczyna się godzinę wcześniej (w Polsce o 14.00).

Zbyt chłodne powietrze może jednak również zaszkodzić piłkarzom i wywołać przeziębienie. Jak przekazał podczas przedmeczowej konferencji prasowej selekcjoner Czesław Michniewicz, organizatorzy zapewnili, że będą używali klimatyzacji z umiarem.

Taki strumień zimnego powietrza to nic komfortowego, szczególnie kiedy dmuchawy są skierowane poziomo, to czuje się chłód. Dostaliśmy zapewnienie, że w trakcie meczu będą skierowane w górę. Nikt z nas nie wie, jak zareagują organizmy na grę na takim obiekcie - oświadczył szkoleniowiec.

Katar 2022. Kiedy i o której mecz Polska - Arabia Saudyjska?

W swoim pierwszym spotkaniu grupy C reprezentacja Polski bezbramkowo zremisowała z Meksykiem. Rzutu karnego nie wykorzystał w drugiej połowie Robert Lewandowski

Arabią Saudyjską Polacy zmierzą się 26 listopada (godz. 14.00 - Ar-Rajjan), a 30 listopada - z Argentyną (godz. 20.00 - Doha).

XXII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Katar 2022 potrwają do 18 grudnia. Jest to ostatni mundial, w którym wystąpią 32 drużyny. Na kolejnym turnieju, w 2026 roku, o Puchar Świata FIFA zagra 48 reprezentacji narodowych.

Faza grupowa potrwa do 2 grudnia, 3-6 grudnia to terminy spotkań 1/8 finału, terminy ćwierćfinałów to 9-10 grudnia, półfinały zostaną rozegrane 13 i 14 grudnia, mecz o trzecie miejsce - 17 grudnia, a mistrza globu poznamy dzień później.

Tuż po zakończeniu meczu Polska - Arabia Saudyjska zapraszamy na wyjątkowe studio pomeczowe "Spokojnie, to tylko Katar", którego gospodarzem będzie Daniel Wydrych z radiowej Jedynki. Oprócz gości specjalnych - w studiu także dziennikarz portalu PolskieRadio24.pl. Bartosz Goluch. 

 "Spokojnie, to tylko Katar" można będzie oglądać - na YouTubie Polskiego Radia oraz na Facebooku.

Studio "Spokojnie, to tylko Katar" po meczu Meksyk - Polska:

Czytaj także:

polskieradio24.pl

bg/"Przegląd Sportowy"/kor

Section07
Section51

sponsor


partner

Section52