X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Parlament
Section01

Rozpoczęło się 58. posiedzenie Senatu.

migracja
migrator migrator 02.07.2010

Senat zajął się ustawą związaną z usuwaniem skutków powodzi. Wcześniej nowo wybrani senatorowie złożyli ślubowanie. Po południu rząd przedstawi informację na temat sytuacji na terenach popowodziowych.

Senatorowie dyskutują nad ustawą o szczególnych rozwiązaniach związanych z usuwaniem skutków powodzi z maja i czerwca 2010. Przewiduje ona pomoc dotkniętym przez powódź przedsiębiorstwom i osobom pracującym na terenach, które ucierpiały w wyniku powodzi. Senackie komisje, które zajmowały się ustawą wnoszą o przyjęcie jej bez poprawek.


      Senat rozpatrzy też ustawę o szczególnych zasadach przygotowania do realizacji inwestycji w zakresie budowli przeciwpowodziowych. Ustawa ta wprowadza rozwiązania umożliwiające prosty i szybki wykup gruntów pod inwestycje przeciwpowodziowe takie jak: wały, poldery i zbiorniki retencyjne.


      Po południu Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jerzy Miller przedstawi informację na temat sytuacji na terenach popowodziowych oraz działaniach rządu w zakresie ochrony przeciwpowodziowej i pomocy mieszkańcom, którzy ucierpieli w wyniku powodzi.


     Tuż po rozpoczęciu obrad troje senatorów wybranych w wyborach uzupełniających do Senatu złożyło ślubowanie. Są to: senator Alicja Maria Zając zgłoszona przez PiS, z województwa podkarpackiego; Michał Ludwik Bożko kandydat PSL z województwa mazowieckiego oraz Leszek Marian Piechota z województwa śląskiego popierany przez P.O.

Nowi senatorowie zajęli miejsca trojga senatorów, którzy zginęli w katastrofie samolotowej pod Smoleńskiem: Stanisława Zająca, Janiny Fetlińskiej i Krystyny Bochenek.


Danuta Zaczek - IAR


Section02
Section03
Section04