X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Parlament
Section01

Sprawdź, kiedy łatwiej uzyskasz becikowe

migracja
migrator migrator 03.03.2010

Rządowy projekt przewiduje, że do końca 2011 roku by otrzymać becikowe wystarczy zaświadczenie o przeprowadzeniu co najmniej jednego badania w czasie ciąży. Do tej pory kobieta miała obowiązek dostarczenia zaświadczenia, nie później niż do 10. tygodnia ciąży.

Obecne, dość restrykcyjne, przepisy zostały także stworzone przez rząd PO-PSL i miały wymusić na kobietach w ciąży badania lekarskie.

Posłanka PO Magdalena Kochan z sejmowej komisji polityki społecznej tłumaczy, że obecne przepisy stwarzają duże problemy kobietom z małych miejscowości, które nie przeprowadzają regularnych badań ginekologicznych. Z powodu utrudnionego dostępu do ginekologa często nie są w stanie się do niego dostać w czasie pierwszych 10 tygodni ciąży.

Jednak posłanka PO dodaje, że przepisy te są jedynie tymczasowe: Do końca przyszłego roku ma zostać przeprowadzona kampania społeczna skierowana do kobiet w ciąży propagująca zdrowy tryb życia.

Joanna Kluzik - Rostkowska z PiS mówi, że rządowa propozycja idzie ze skrajności w skrajność. "Teraz wystarczy jeden dokument wystawiony albo przez lekarza albo przez położną" - mówi posłanka Prawa i Sprawiedliwości.

Jeżeli przepisy zostaną zmienione, kobiety, którym odmówiono wypłaty becikowego będą mogły starać się o to świadczenie ponownie.

tk, Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)

Section02
Section03
Section04