X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Parlament
Section01

Senatorowie zajmą się pilnym projektem rządu ws. becikowego

migracja
migrator migrator 10.03.2010

Senat podczas rozpoczynającego się  trzydniowego posiedzenia, zajmie się między innymi nowelizacją ustawy o tak zwanym becikowym.

Jest to rządowy pilny projekt ustawy. Wnioskodawcy proponują, by do końca 2011 roku dodatek z tytułu urodzenia dziecka lub zapomoga przysługiwały po przedstawieniu zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego przeprowadzenie przez ginekologa lub położną co najmniej jednego badania kobiety w czasie ciąży.

Senat zajmie też stanowisko w sprawie nowelizacji ustawy o wyborze Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Ustawa ma na celu zmianę godziny głosowania podczas wyborów prezydenckich, tak by lokale były otwarte od godz. 8 do 22, a nie jak obecnie - od godz. 6 do 20. Wprowadza też przepis regulujący możliwość oddawania głosów przez wyborców obecnych w lokalu wyborczym po zamknięciu głosowania.

Senatorowie będą też pracować nad nowelizacją ustawy o ordynacji wyborczej do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw. Jest to senacki projekt ustawy. Ustawa znosi cenzus domicylu. Chodzi o obowiązek wyborcy wpisania się do rejestru wyborczego prowadzonego w danej gminie, nie później niż na 12 miesięcy przed dniem wyborów w wyborach do organów samorządu terytorialnego.

kg,Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)

Section02
Section03
Section04