X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Przesłuchanie Natalii Kukulskiej przed czwórkowym koncertem

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2011 23:00
W sobotę wieczorem Natalia Kukulska wystąpi w studiu radiowej Czwórki.My przypominamy spotkanie Artura Orzecha z gwiazdą polskiego pop soulu oraz jej mężem Michałem Dąbrówką.
Audio

Koncertu Natalii Kukulskiej słuchajcie w czwórkowym "Ministerstwie Dźwięku" - w sobotę (22 października) po godzinie 18.

W pokoleniu trzydziestolatków Natalia Kukulska jest jedyną gwiazdą z 11 albumami oraz trwającą od ćwierćwiecza karierą na koncie. W połowie lat 90. artystka stała sięp ierwszą polską diwą czarnego popu. Na kolejnych albumach artystka twórczo reagowała na kierunki kształtujące oblicze polskiej i światowej muzyki rozrywkowej. Najlepszym dowodem - opublikowany w 2007 roku krążek "Sexi Flexi", którego brzmienie - wykreowane przez muzyków zespołu Sistars - nawiązywało do estetyki słynnej wytwórni Motown, dokonań Prince'a oraz oldschoolowego hip-hopu.

Kontynuacją tego kierunku jets poniekąd najnowszy album Natalii Kukulskiej, będący wspólnym dziełem artystki oraz jej męża, cenionego perkusisty Michała Dąbrówki. Mimo, że "CoMix" jest spotkaniem muzycznego małżeństwa, na płycie nie ma  wirtuozerskich popisów wokalno-perkusyjnych, ani wyłącznie piosenek traktujących o uczuciach. Jest za to duża dyscyplina, autorskie produkcje oraz oryginalne teksty stanowiące pretekst do zabawy formą muzyczną. Słychać tu analogowe syntezatory, ale też nowoczesną elektronikę, występującą często w kontekście vintage'owych barw.

W trójkowej "Prywatnej kolekcji" Natalia Kukulska oraz Michał Dąbrówka przedstawili utworu muzyków, którzy inspirowali ich przy tworzeniu albumu:

Mary J. Blige Smoke

Peter Gabriel Listening Wind

Belle Beady feat. India Arie Self fulfilling

Robert Kubiszyn Last Call

N*E*R*D Party People

Kenna And Chad Hugo Sun Red Sky Blue

Natalia Kukulska Wierzę w nas

Aby dowiedzieć się więcej, wystarczy kliknąć ikonę dźwięku "Kolekcja małżeńska" w boksie "Posłuchaj" po prawej stronie.

Audycji "Prywatna kolekcja" słuchać można na antenie Trójki od poniedziałku do czwartku o godz. 14.00.

Czytaj także

Natalia Kukulska zasłuchana w Depeszach

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2011 13:00
- Źródłem inspiracji jest dla mnie życie i droga, którą się w nim przechodzi – mówi Natalia Kukulska. O o swojej najnowszej płycie artystka opowiadała w czwórkowej audycji "Bed and Breakfast".
rozwiń zwiń