Polskie Radio
Section05
Interpol

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Poległych Policjantach. "Chroniąc życie zapłacili najwyższą cenę"

7 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Poległych Policjantach. - Tego dnia urzędnicy INTERPOL na całym świecie minutą ciszy oddają hołd tym, którzy działając w ochronie życia i zdrowia obywateli, zginęli w czasie służby - powiedział rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja policja polska Interpol

Jadwiga Wiśniewska chce wykluczenia Rosji z Interpolu. "Powinny zostać podjęte stanowcze kroki"

Pomimo trwającej od ponad ośmiu miesięcy wojny, Federacja Rosyjska wciąż pozostaje członkiem szeregu organizacji międzynarodowych, w których może wywierać presję na napadniętą przez siebie Ukrainę. Europoseł PiS Jadwiga Wiśniewska mówiła o szansach na wykluczenie Rosji z m.in. z Interpolu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja wojna 2022 wojna na Ukrainie Interpol policja dyplomacja

Przekręt na sztuce. Reportaż [POSŁUCHAJ]

Po trzech latach poszukiwań międzynarodowym listem gończym zatrzymano w Hiszpanii Joannę S., Polkę ze szwedzkim paszportem. Zdaniem szwedzkiego syndyka dokonała ona oszustw na niemal miliard złotych, co oznacza aferę finansową większą niż Amber Gold, choć mechanizm jest bardzo podobny. Poszkodowanymi są głównie Polacy, zwabieni obietnicą wysokiego i szybkiego zysku.
Zobacz więcej na temat:  Adam Bogoryja-Zakrzewski reportaż kryminał oszustwo komisja nadzoru finansowego SZTUKA Szwecja policja Interpol Trójka

Poznała Tunezyjczyka przez internet. Porwana i maltretowana Polka została uwolniona dzięki SMS-om do policjanta

Z pomocą śląskiej policji Polka przetrzymywana i maltretowana w Tunezji przez mężczyznę, z którym wcześniej nawiązała znajomość przez internet, została uwolniona i wróciła do kraju – podał we wtorek zespół prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja policja polska Interpol służby i bezpieczeństwo internet porwanie

Jest akt oskarżenia przeciw Magdalenie K. To ona miała kierować gangiem kiboli Cracovii

Do Sądu Okręgowego w Krakowie trafił akt oskarżenia przeciwko Magdalenie K., jej partnerowi Mariuszowi Z. oraz 10 członkom gangu kiboli Cracovii, którym kobieta miała kierować. Oskarżona ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości na Słowacji, skąd została sprowadzona w listopadzie ub.r. na podstawie europejskiego nakazu aresztowania.
Zobacz więcej na temat:  akt oskarżenia policja Interpol narkotyki POLSKA