X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Grinderman, czyli ludzie renesansu

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2011 14:00
Formacja Nicka Cave'a wystąpi dziś na Wyspie Słodowej we Wrocławiu. O wyjątkowym koncercie Agnieszka Szydłowska rozmawiała z Kostasem Georgakopulosem, dyrektorem artystycznym Klubu Festiwalowego Nowych Horyzontów.
Audio
  • Rozmowa Agnieszki Szydłowskiej z Mariuszem Wilczyńskim i Kostasem Georgakopulosem

- Grinderman to nie są rockmani w stereotypowym, rozrywkowym tego słowa rozumieniu - mówił Kostas Georgakopulos w specjalnym, wrocławksim wydaniu "Fest Programu" - To prawdziwi ludzie renesansu. Sam Nick Cave jest przecież nie tylko fenomenalnym muzykiem i prozaikiem, lecz także cenionym scenarzystą oraz aktorem, znanym z takich filmów Wima Wendersa, jak "Niebo nad Berlinem", "Aż na koniec świata", czy "Tak daleko, tak blisko". O jego zaproszeniu myśleliśmy od pięciu lat. Obok Davida Bowie'ego i Toma Waitsa, to dla Nowych Horyzontów artysta idealny.

Skład zespołu Grinderman to w zasadzie wariacja na temat najsłynniejszej formacji australijskiego artysty, czyli The Bad Seeds. Zupełnie inne jest natomiast brzmienie oraz metoda pracy młodszej grupy, którą postrzegać można jako powrót Cave'a do jego buntowniczych, rockowych korzeni. Oba albumy Gridnermana (2007, 2010) powstały w wyniku improwizowanych, kilkudniowych sesji, do których artyści przystępowali z zaledwie strzępami muzycznych oraz literackich pomysłów.

Niemniej spontanicznego ducha można spodziewać się po dzisiejszym występie
Nick'a Cave'a (śpiew, gitara, instrumenty klawiszowe), Warrena Ellisa (gitara), Martyna Caseya (gitara basowa) i Jima Sclavunosa (perkusja). Koncert na Wyspie Słodowej rozpocznie się po godzinie 22:00. Trójka objęła patronatem medialnym wszystkie wydarzenia Klubu Festiwalowego Nowych Horyzontów.

Agnieszka Szydłowska rozmawiała z perkusistą Grindermana, Jimem Sclavunosem. Wywiadu wysłuchać można będzie w najbliższym "Radiowym Domu Kultury" - w sobotę (30.07) po godzinie 12.00.

 

Gościem "Fest Programu" był także wybitny animator Mariusz Wilczyński, który wczoraj we Wrocławiu przestawił jedną ze swoich słynnych audiowizualnych prezentacji. Tym razem udało mu się zjednoczyć dwa muzyczne pokolenia: cenieni jazzmani Mateusz Pospieszalski i Ziut Gralak zagrali z gwiazdami młodej, około hip hopowej alternatywy, czyli Fiszem oraz Emade.

Czytaj także

Nowe Horyzonty Wilka

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2011 18:30
Mariusz Wilczyński pokazywał animacje w każdym zakątku świata. Ale to właśnie największy przegląd swojej twórczości w Polsce - na festiwalu Nowe Horyzonty - traktuje jako wielkie wyzwanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trójka na Nowych Horyzontach

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2011 07:30
We Wrocławiu zakończył się 11. MFF Nowe Horyzonty – oczywiście pod patronatem Trójki. Ale relacji naszych specjalnych wysłanników wciąż można słuchać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Lista Przebojów" zagra przed Grindermanem

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2011 07:00
Do naszych specjalnych wysłanników na 11. MFF Nowe Horyzonty dołączył Marek Niedźwiecki! Z Wrocławia nadamy więc najnowsze notowanie "Listy" oraz "Markomanię".
rozwiń zwiń