X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

25 piosenek na 25. rocznicę Stinga

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2011 11:00
Ćwierć wieku temu Gordon Matthew Sumner opuścił The Police i rozpoczął karierę solową. O tym, że było warto, przekonamy się słuchając największych przebojów "Żądła" w Trójce.
Audio
25 piosenek na 25. rocznicę Stinga

Zapraszamy do naszego specjalnego serwisu poświęconego postaci Stinga

- Miałem szczęście pracować z wirtuozami o fantastycznych umiejętnościach i kreatywności - mówi Sting Piotrowi Metzowi. -  Kenny Kirkland czy Brandford Marsalis wnieśli do mojej muzyki coś, czego nie potrafiłem sobie nawet wyobrazić, a co dopiero zaplanować.

Możliwość pracy z najwybitniejszymi muzykami to dosyć sensowne wyjaśnienie dla decyzji o rozstaniu z... wybitnymi muzykami, jakimi bez wątpienia byli pozostali członkowie tria The Police. Przez ostatnie 25 lat Sting miał okazję występować i nagrywać między innymi z Milesem Davisem, Antonio Carlosem Jobimem, demonicznym Frankiem Zappą, a nawet Luciano Pavarottim...

Do pracy nad pierwszym albumem "The Dream of the Blue Turtles" zaprosił natomiast wybitnych nowojorskich jazzmanów, wśród których znaleźli się właśnie Kenny Kirkland i Brandford Marsalis.

Z debiutu Stinga pochodzi piosenka "If You Love Somebody Set Them Free", którą Piotr Metz rozpoczął porankowy przegląd przebojów "Żądła". Podstawą wyboru 25 piosenek stała się rocznicowa kompilacja "Sting 25 Years", w skład której - oprócz trzech płyt CD z klasycznymi, lecz lekko zremiksowanymi, piosenkami - weszło DVD z niepublikowanym wcześniej koncertem oraz obszerny album z tekstami i fotografiami.

Przebojów Stinga słuchajcie w porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki" od poniedziałku do czwartku, po godzinie 7.35.

Czytaj także

Wszystkie twarze Stinga na moje.polskieradio.pl

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2011 16:20
Zagubiony Anglik w Nowym Jorku i niesforny członek policyjnej bandy - te i inne wątki z muzycznej dyskografii artysty znajdą Państwo w specjalnym internetowym kanale Polskiego Radia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Świętuj z nami 60. urodziny Stinga

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2011 07:00
Z okazji przypadającego 2 października jubileuszu jednego z najważniejszych wokalistów w historii rocka zapraszamy do serwisu poświęconego sylwetce legendarnego Żądła.
rozwiń zwiń