X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Polscy punkowcy grają Zygmunta Baumana!

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2012 13:30
"Paxil" - tytuł drugiego krążka warszawskiej grupy - nawiązuje do zbioru wykładów słynnego socjologa i filozofa p.t. "Kultura w płynnej nowoczesności". Muzycy gościli w Trójkowej "Offensywie".
Audio

- Dobrze usłyszeć, że ktoś jeszcze hałasuje na gitarze, pisze zaangażowane teksty i śpiewa je w tak emocjonalny sposób - reklamuje nową płytę The Spouds Piotr Stelmach. - W porównaniu do debiutu ta płyta jest bardziej zwarta, muzykalna i piosenkowa.

- Gdy wszystko, co było możliwe, został już w muzyce rockowej wynalezione, artystom pozostaje ciekawe łączenie różnych nurtów. My staramy się to robić - odpowiadają członkowie zespołu i dodają. - Brud na pewno nie zniknie z naszej muzyki, bo, choć śpiewamy po angielsku, przykładamy ogromną wagę do przekazu. Nie jest nam wszystko jedno.

Tytułowy paxil to nazwa leku na fobię społeczną, czyli - według Zygmunta Baumana - przykład zupełnie nowej potrzeby, najpierw wykreowanej, a potem zaspokajanej przez współczesny rynek.

Mateusz Romanowski, Paweł Gniazdowski i Jacek Piątkowski opowiedzieli w Trójkowej "Offensywie" także o  wnioskach z koncertów w Wielkiej Brytanii oraz o tym, jak awansować z kierowcy na perkusistę. Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

Czytaj także

The Spouds

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2010 09:20
"To jest muzyka niełatwa, nielekka i nieprzyjemna, ale o taką nam muzykę chodzi."
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wywiad z Antychrystem rock’n’rolla

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2011 00:00
Rozmowa z Johnem Lydonem to przedsięwzięcie z gatunku niebezpiecznych. Wokalista Sex Pistols niejednego dziennikarza obraził, niejednego wyrzucił z wywiadu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa Siekiera coraz bliżej - euforia czy gniew?

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2011 21:10
13 grudnia 2011 roku nakładem Manufaktury Legenda ukaże się czwarta studyjna płyta zespołu zatytułowana "Ballady Na Koniec Świata”.
rozwiń zwiń