X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Lang Lang - transmisja koncertu z Filharmonii Narodowej

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2010 12:32
W najbliższy piątek, 8 stycznia o godz. 19.30, Program 2 Polskiego Radia zainauguruje Rok Chopinowski transmisją koncertu z Filharmonii Narodowej.

W najbliższy piątek, 8 stycznia o godz. 19.30, Program 2 Polskiego Radia zainauguruje Rok Chopinowski transmisją koncertu z Filharmonii Narodowej.
Zagra chiński pianista Lang Lang oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Antoniego Wita.

Lang Lang – fenomenalny 27-letni wirtuoz – występował już w niemal wszystkich najważniejszych salach koncertowych świata, zyskując entuzjastyczne recenzje.

Jego występ podczas otwarcia igrzysk olimpijskich w Pekinie oglądało za pośrednictwem telewizji ponad 5 miliardów ludzi, a magazyn "Time" zaliczył go do grupy 100 Najbardziej Wpływowych Ludzi Świata 2009 roku. Ponadto Lang Lang angażuje się w działalność dla najmłodszych – założył m.in. własną fundację, tworzącą programy edukacyjne i wspierającą finansowo młode talenty.

Charyzmatyczny pianista wykona w piątkowy wieczór dzieła Fryderyka Chopina na fortepian z orkiestrą – Andante spianato i Wielkiego Poloneza Es-dur op. 22 oraz Koncert fortepianowy e-moll op. 11. Po przerwie – wypełnionej rozmową z chińskim artystą – zabrzmi, zarejestrowany dzień wcześniej w Filharmonii Narodowej, w interpretacji Lang Langa i Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Narodowej pod batutą Antoniego Wita, Koncert fortepianowy f-moll op. 21.

Zapraszamy do słuchania – również przez internethttp://www.polskieradio.pl/Chopin/

Czytaj także

Chopin z chińskiej perespektywy: rozmowa z Lang Langiem

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2010 19:35
W miniony czwartek i piątek tyleż utalentowany, co kontrowersyjny chiński pianista wystąpił w Filharmonii Narodowej, dokonując oficjalnego rozpoczęcia Roku Chopinowskiego
rozwiń zwiń
Czytaj także

Teatrzyk Pana Piotra: Chopin 2010... i Robert Diabeł

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2010 09:48
O operowych fascynacjach Chopina i zapomnianym arcydziele Grand Opéra opowiada Piotr Kamiński
rozwiń zwiń