Luxtorpeda - koncert w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2013 10:00
Prawdziwe garażowo-punkowo-rockowe granie na Czwórkowej scenie. Koncert zespołu Luxtorpeda, zarejestrowany w "Ministerstwie Dźwięku".
Audio
  • Koncert Luxtorpedy - rozmowa z muzykami przed występem
  • Koncert Luxtorpedy w "Ministerstwie dźwięku"
Luxtorpeda - koncert w Czwórce
Foto: Bartosz Bajerski

Luxtoropeda powstała w 2010 roku z inicjatywy Roberta Friedricha - gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji, jak Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i KNŻ. Do współpracy muzyk zaprosił gitarzystę Roberta Drężka i basistę Krzysztofa Kmiecika, związanych wcześniej z Armią oraz z formacją 2Tm2,3, a także perkusistę Tomasza Krzyżaniaka, znanego wcześniej z Turbo i Armii. W 2011 roku, w trakcie nagrywania albumu skład uzupełnił wokalista Przemysław Frencel, raper znany z hip-hopowego duetu 52 Dębiec.

Debiutancki album, zatytułowany "Luxtorpeda", ukazał się 9 maja 2011 roku i stanowi połączenie różnych brzmień garażowo-punkowo-rockowych. Teksty mówią o życiu zwykłego człowieka, o walkach, upadkach, powstaniach i nadziei.

Zespół dał się poznać szerszej publiczności podczas Jarocin Festiwal 2011 oraz podczas 17. edycji Przystanku Woodstock w tym samym roku, a utwór "Autystyczny" zajmował pierwsze miejsca szeregu list przebojów, między innymi w radiowej Trójce. W wielu rankingach i podsumowaniach muzycznych 2011 Luxtorpeda uplasowała się w ścisłej czołówce. Także w rankingu czytelników pisma "Teraz Rock", w którym została uznana za najlepszy zespół roku, twórców płyty roku, przeboju roku, teledysku roku oraz za nadzieję roku. Luxtorpeda otrzymała również 4 nominacje do nagrody Fryderyki.

Więcej koncertów: Ministerstwo dźwięku <<<

9 maja 2012 roku ukazał się drugi album zespołu "Robaki". Po miesiącu sprzedaży album uzyskał miano "złotej płyty".

Posłuchaj koncertu w "Ministerstwie Dźwięku", a także miniwywiadu z muzykami, klikając w załączone pliki dźwiękowe. Albo obejrzyj wideo ze studia Czwórki.

Zobacz więcej na temat: Czwórka koncert
Czytaj także

Koncert Meli Koteluk w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2013 18:00
To wokalistka i autorka tekstów, z wykształcenia jest kulturoznawcą. W "Ministerstwie Dźwięku" na żywo wystąpiła Mela Koteluk.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Happysad w Czwórce. Zobacz koncert!

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2013 14:30
Młode pokolenie polskiego rocka. Oto Happysad!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rebeka - koncert w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2014 15:00
Rebeka to polski duet tworzący muzykę elektroniczną, przez wielu nazywany "nadzieją polskiej muzyki elektronicznej". Zespół wystąpił w Czwórkowym "Ministerstwie Dźwięku".
rozwiń zwiń