X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Metal i mistycyzm na urodzinach legendy saksofonu

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2013 13:00
Amerykański saksofonista jazzowy, kompozytor i dyrygent John Zorn świętował swoje 60 urodziny, na festiwalu Warsaw Summer Jazz Days. Muzyk dał 4 godzinny koncert w czasie którego towarzyszył mu m.in.: znany z Faith No More - Mike Patton.
Mike Patton z Faith No More
Mike Patton z Faith No MoreFoto: Silvio Tanaka/Wikimedia Commons/CC

Na program koncertu, do którego Zorn zaprosił aż 20 muzyków, złożyły się najbardziej znane kompozycje artysty. Gościnnie oprócz wyżej wymienionego Pattona pojawili się m.in.: gitarzysta Marc Ribot, pianista John Medeski i perkusista Joey Baron.

Koncert zaczął się w rytmach bossa-novy. Co jakiś czas spokojne ballady były przerywane hardcore'owymi utworami w wykonaniu Pattona. To właśnie wokalista zebrał największe owacje. Sam Zorn pojawił się dopiero na koniec koncertu, wcześniej ograniczając się jedynie do drygowania.

W drugiej części koncerty muzycy zagrali 15 minutową kompozycje "Illuminations". Po niej rozpoczął się "Holly visions" zaśpiewany przez pięć śpiewaczek po łacinie. Utwór inspirowany był życiem mistyczki Hildegardy z Bingen. Set zamknął "The Alchemist" opowiadający o seansach spirytystycznych okultysty Johna Dee.

Trzecia część koncertu to występ projektu "Moonchild: Templars in Sacred Blood". Kompozycje nawiązywały swoją stylistyką od thrash metalu do pieśni gregoriańskich. Koncert zakończyły występy kolejnych projektów Zorna: The Dreamers i Electric Masada. W tym drugim wystąpił sam Zorn, grając na saksofonie.

Koncert zainaugurował tegoroczny Warsaw Summer Jazz Days. W kolejnych dniach mają wystąpić jeszcze gitarzysta Paco de Lucia (16.07), Sun Ra Arkestra (17.07) i kwartet saksofonisty Wayne'a Shortera (18.07).

Czytaj także

Paco de Lucía gwiazdą jazzowego święta w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2013 11:23
16 lipca najsłynniejszy gitarzysta flamenco wystąpi w warszawskiej Sali Kongresowej w ramach festiwalu Warsaw Summer Jazz Days.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rusza Warsaw Summer Jazz Days 2013

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2013 07:22
Na tydzień Warszawa stanie się stolicą muzycznego świata jazzu. W poniedziałek rusza Warsaw Summer Jazz Days 2013.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Natalie Cole zaśpiewa w warszawskiej Sali Kongresowej

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2013 10:46
Amerykańska wokalistka pop-jazzowa, córka słynnego piosenkarza Nata "Kinga" Cole'a, wystąpi w środę w warszawskiej Sali Kongresowej. zaśpiewa utwory ze swojej najnowszej płyty "En Español".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sun Ra Arkestra wystąpi w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2013 09:42
Orkiestra wykonująca "muzykę kosmosu", łączącą swing, jazz, rock and roll, muzykę afrykańską i "kosmiczne" stroje, zagra 17 lipca w stołecznej Soho Factory. Koncert odbędzie się w ramach festiwalu Warsaw Summer Jazz Days.
rozwiń zwiń