X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

30 lat bez mistrza. Tydzień z muzyką Rubinsteina

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2012 14:00
20 grudnia mija 30 lat od śmierci Artura Rubinsteina, jednego z najwspanialszych pianistów wszech czasów. Rocznicę będziemy w Dwójce obchodzić przez cały najbliższy tydzień.

Tego znakomitego artystę wspominać będziemy na antenie już od 16 grudnia. W niedziele poświęcimy mu audycję "Chopin osobisty" (godz. 13.00) Róży Światczyńskiej.
Od poniedziałku (17 grudnia) do czwartku (20 grudnia) nagrania Rubinsteina wypełnią "Kanon Dwójki" Marcina Majchrowskiego.
Z kolei w piątek (21 grudnia) o godz. 13.00 w "Koncertach z pamięci" przypomnimy historyczny występ Mistrza w 1975 roku w Łodzi, jego rodzinnym mieście. Audycję przygotuje Marek Zwyrzykowski.
W niedzielę (23 grudnia) nastąpi kulminacja obchodów - Dzień z Arturem Rubinsteinem w Dwójce:
O godz. 12.00 audycja Anny Skulskiej  "Artur Rubinstein - król życia"
O godz. 13.00 w audycji Róży Światczyńskiej "Chopin osobisty" zaprezentujemy niepublikowane wcześniej nagrania Chopinowskie z recitali pianisty w Carnegie Hall
O 14.00 debata na temat pianisty prowadzona przez Andrzeja Sułka w studiu S-4, na którą zapraszamy słuchaczy (wejściówki można rezerwować, pisząc na adres dwojka@polskieradio.pl). Gośćmi będą pianiści Elżbieta Tarnawska i Janusz Olejniczak, a także Stanisław Dybowski i Kacper Miklaszewski.

Wieczorem w Filharmonii Dwójki przypomnimy II Koncert fortepianowy Brahmsa w nagraniu z Filharmonii Narodowej z 1960 roku pod batutą Witolda Rowickiego oraz studyjne nagranie III Kwartetu fortepianowego tego samego kompozytora, w którym Arturowi Rubinsteinowi towarzyszą muzycy Guarneri Quartet. Audycję poprowadzi Marcin Majchrowski.

usc

Czytaj także

W tym mieście urodził się Artur Rubinstein...

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2012 12:00
Gościem "Muzycznej Jedynki" był dyrektor Lech Dzierżanowski, który opowiedział o wspaniałych tradycjach i niekonwencjonalnych planach Filharmonii Łódzkiej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rubinstein i jego Chopin

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2012 18:04
Koncerty, nokturny, mazurki, walce i polonezy są treścią wielopłytowego wydawnictwa poświęconego interpretacjom dzieł geniusza z Żelazowej Woli.
rozwiń zwiń