X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Wystarczy głos

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2010 17:40
Łukasz Rostkowski nagrał kolejną płytę o Polsce, tym razem bez użycia instrumentów.
Audio

22 października ukaże się nowa płyta L.U.C.-a, zatytułowana "PYYKYCYKYTYPFF".

Album wyróżnia się tym, że jedynym wykorzystanym na nim muzycznym tworzywem jest ludzki głos. – Na płycie nie ma ani jednego instrumentu, ani nawet pół. Chyba, że głos uznamy za instrument – mówił w czwórkowej audycji "Stacja Kultura".

– Dopiero odkrywam, jak ogromnym i niezwykłym instrumentem jest głos. To, jak zaśpiewamy, zależy od tego, co wypiliśmy poprzedniego dnia, jak się czujemy, ale i od tego, ile razy powiedzieli dziś w telewizji o krzyżu – przyznaje L.U.C.

Wydawnictwo wyróżnia się nie tylko warstwą muzyczną, ale też formą. Będzie się składało z dwóch krążków, jeden będzie zawierał utwory z tekstami, drugi samą treść muzyczną.

Artysta zapewnia, że podobnie jak w przypadku poprzednich albumów, płyta "PYYKYCYKYTYPFF" będzie nawiązywała do tematów historycznych i narodowych. – Nadal mnie to jara, chcę te motywy wykorzystać w grafice, filmie. Teksty zahaczają o moje poprzednie rozkminy, ale wprowadzam kolejny strzał z innej flanki. Moja fascynacja Polską i jej historią nie maleje. Cały czas pracuję nad projektem "Zrozumieć Polskę". Szykuje się prolog, film i towarzyszące pomysły – wyjaśnia muzyk.

– Planujemy trasę koncertową, ma się zacząć dopiero od nowego roku – zapewnia gość „Stacji Kultura”. – Mamy już wizję koncertów: pełen live w formie audiowizualnego performance, choć, oczywiście, podoba mi się wersja: pełen playback, czytanie książek w głębokim fotelu i dokładanie do ognia w kominku – żartuje muzyk.

Am/bch

 

 

Zobacz więcej na temat: MUZYKA POLSKA
Czytaj także

Bruno Schulz w trasie

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2010 11:39
Członkowie grupy marzą, by wystąpić na Księżycu. Póki co, radość przynosi im koncertowanie w Polsce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Twój teledysk do „Abradabbing” – konkurs

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2010 13:55
Nakręć teledysk do wybranego kawałka z nowej solowej płyty AbradAba.
rozwiń zwiń