X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Queen: Beatlesi byli naszą Biblią

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2011 08:17
Zapraszamy na opowieść o kolejnych czterech piosenkach Queen. Przedstawia Piotr Metz.
Audio

Codziennie od poniedziałku do czwartku, rano ok. godziny 7:35 możemy posłuchać w Trójce opowieści o najlepszych utworach grupy Queen. Opowiadają Brian May, Roger Taylor i Freddie Mercury. Całość czyta Piotr Metz.

"Somebody To Love"

Zainspirowana muzyką gospel kompozycja to popis wokalny zespołu. Mimo że odnosimy wrażenie, że śpiewa cały chór, tak naprawdę śpiewają tylko Brian, Freddie i Roger.

Brian May: Lubiliśmy Beach Boysów, ale chyba nie byli dla nas wzorem. Pochodzili z innego kosmosu i muszę przyznać, że miałem z nimi problem, bo postrzegałem ich w młodości trochę jako wrogów. Chyba dopiero przy "Good Vibrations" pomyślałem "niezłe, ale ja zrobiłbym to lepiej". Chyba dopiero przy "Darlin' mnie olśniło. Boże, oni są mistrzami, mają wielki instynkt i wielkie umiejętności. Mimo wszystko ważniejsi dla nas byli Beatlesi. To była nasza Biblia jeśli chodzi o użycie studia, malowanie obrazów dźwięki i instynktowne śpiewanie na głosy.

"Crazy Little Thing Called Love"

W napisanej przez Freddiego podczas wylegiwania się w wannie piosence Brian May wyjątkowo gra na gitarze Fender Telecaster, a nie na domowej roboty Red Special, której używał w 95% przypadków. Utwór był pierwszym singlem z albumu "The Game" i pierwszym amerykańskim numerem 1 Queen.

Brian May: - W pewnym momencie Ameryka była na maksa nasza. "We Will Rock You" i "We Are the Champions" były większymi hitami tam niż w Anglii. "Another One Bites the Dust" pobiło w Ameryce wszelkie rekordy. Był taki moment, że byliśmy nie tylko największym zespołem w Ameryce, ale prawdopodobnie na świecie.

"Save Me"

Napisana przez Briana Maya piosenka "Save Me" zapowiadała album "The Game" wydany 6 miesięcy później.

"Now I'm Here"

Piosenkę na album "Sheer Heart Attack" Brian May napisał będąc w szpitalu. Oto jego karta choroby: - Byłem bardzo chory. Na naszej pierwszej amerykańskiej trasie złapalem żółaczkę, ale nie to było prawdziwym problemem. Dieta, którą mi zaaplikowano obudziłą wszystkie świńśtwa w moim układzie pokarmowym, które podobno siedziały tam od dzieciństwa. I nagle podczas w gabinecie padłem jak martwy na podłogę. Okazało się, że mój organizm nie wchłaniał pokarmu od miesięcy i to w ogóle cud, że żyję.

Czytaj także

Poranki z Queen w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2011 14:17
Po opowieściach o przebojach U2 i Genesis, przez najbliższe tygodnie Piotr Metz zapozna nas z genezą 51 sztandarowych utworów z dyskografii Królowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z żyletką i klejem na "Bohemian Rhapsody"

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2011 07:00
W trójkowych porankach trwa wielki przegląd piosenek Queen. Na pierwszy rzut poszły opowieści o trzech armatnich hitach Freddiego i spółki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najbardziej śmiały teledysk Queen

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2011 07:00
W którym wideoklipie Queen wystąpiło 65 nagich modelek? Posłuchaj historii na temat kolejnych piosenek legendarnego kwartetu: "Fat Bottomed Girls", "Bicycle Race", "You're My Best Friend" i "Don't Stop Me Now".
rozwiń zwiń