X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Przewodnik płytowy nr 6

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2010 12:01
W kolejnej porcji audio recenzji płyty z Los Angeles, Nowego Jorku, Montrealu i Woodstock.

Clues - Clues 280
Clues - "Clues", Constellation 2009
Clues to kolejny przedstawiciel barwnej montrealskiej sceny. Grupa założona została przez Aldena Pennera lidera nieistniejącej już indie rockowej formacji The Unicorns, jednej z pierwszych jaskółek, które przed laty zwróciły muzyczną uwagę na to drugie co do wielkości miasto Kanady. Debiutancki krążek Wskazówek to w dużej mierze kontynuacja piosenkowej melodyjności The Unicorns, wzbogacona o hałaśliwość potężnych montrealskich kolektywów Efrima Menucka.''

Fool's Gold - "Fool's Gold", IAMSOUND Records 2009
Żadna recenzja debiutanckiej płyty Fool’s Gold nie może obejść się bez odwołań do Vampire Weekend. 11 - osobowy kolektyw ze słonecznego Los Angeles dowodzony przez dwójkę izraelskich imigrantów Luke’a Topa i Lewisa Pesacova, podobnie jak nowojorski kwartet, pełnymi garściami czerpie z muzycznego bogactwa Czarnego Lądu. Na krążku taneczne brzmienia rodem z Etiopii, Ghany czy Sahary wymieszane zostały z hebrajskimi zaśpiewami.''

Yeasayer - "Odd Blood", Secretly Canadian 2010
Drugi w dorobku album nowojorskiej formacji określającej swoją muzykę mianem "bliskowschodniego psychodelicznego gospel". Płyta została nagrana w przerobionej na studio chacie w słynnym miasteczku Woodstock. Inspiracji dostarczyła podróż do Nowej Zelandii. Zdaniem wokalisty Chrisa Keatinga album ten jest próbą rzucenia brzmieniowego wyzwania Rihannie zwłaszcza jeżeli chodzi o intensywność basu. Z kolei gitarzysta Anand Wilder uważa, iż pokazuje on bardziej popowe oblicze zespołu.''

The Magnetic Fields - "Realism", Nonesuch 2010
Autor jednego z najbardziej epickich płytowych wyznań miłości w historii muzyki ("69 Love Songs"), Stephin Merrit, dopisuje drugą część do wydanego przed dwoma laty albumu "Distortion". W odróżnieniu od uprzesterowionego krążka, któremu na okładce patronował symbol chłopca, dziewczęcy "Realism" zdominowały akustyczne folkowe brzmienia. W kąt poszły charakterystyczne dla TMF syntezatory zaś gitara elektryczna pojawia się raptem w jednej piosence.Audio- recenzje pochodzą z audycji Program Alternatywny prowadzonej w każdą środę i czwartek między 19.00 a 21.00 na antenie Programu Trzeciego przez Jacka Hawryluka i Bartka Chacińskiego.

Czytaj także

Przewodnik płytowy nr 8

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2010 09:24
Król i książę amerykańskiego folku, kosmopolityczne siostry oraz egzotyczny rock'n'roll, oto bohaterowie kolejnego zestawienia nowości płytowych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Yeasayer - "Odd Blood"

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2010 12:50
Gdy słyszy się, że "Odd Blood" zostało zainspirowane zażywaniem przez zespół LSD w Nowej Zelandii, to można pomyśleć o zagubieniu artystów jako ludzi.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Przewodnik płytowy nr 5

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2010 15:14
Młoda mama, big band z XXII wieku oraz muzyk z amigą pod pachą to bohaterowie kolejnego przeglądu nowości płytowych prezentowanych przez Bartka Chacińskiego.
rozwiń zwiń