Polskie Radio
Section05
Etiopia

Adrian Furgalski: Boeing ma problem

- Największym problemem jest to, co stanie się z zamówionymi maszynami. Gdyby okazało się, że Boeing popełnił fatalne błędy konstrukcyjne to linie lotnicze mogą zrezygnować zaplanowanych już samolotów - mówił w Polskim Radiu 24 Adrian Furgalski, ekspert ds. transportu publicznego. Po ostatniej katastrofie w Etiopii, w której zginęło 157 osób, loty Boeingów 737 MAX zostały zawieszone na całym świecie.  
Zobacz więcej na temat:  lotnictwo Boeing Etiopia

Ekspert: Ukraińcy są głęboko rozczarowani klasą polityczną

- Na Ukrainie są duże aspiracje dotyczące transformacji państwa, ale układ oligarchiczno-biurokratyczny jest tam bardzo silny. W efekcie powoduje to rozczarowania społeczne i wybuchy kolejnych rewolucji - powiedział na antenie Jedynki w audycji "Więcej świata" dr Adam Eberhardt, dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich, odnosząc się do zbliżających się tam wyborów prezydenckich.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina Petro Poroszenko Wołodymyr Zełeński Julia Tymoszenko Adam Eberhardt Katarzyna Górak-Sosnowska Algieria Etiopia Grzegorz Ślubowski

Etiopia: nikt nie przeżył katastrofy boeinga. Wśród ofiar dwóch Polaków

- Wśród ofiar katastrofy lotniczej samolotu Ethiopian Airlines jest dwóch Polaków - poinformowała rzeczniczka MSZ Ewa Suwara. Zapewniła, że służby dyplomatyczne i konsularne otoczyły opieką ich rodziny oraz podejmują działania mające na celu wyjaśnienie sprawy. Na pokładzie somolotu z Addis Abeby do Nairobi było 157 osób. Nikt nie przeżył katastrofy. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT katastrofa samolotu Afryka Nairobi Kenia Etiopia Addis Abeba