X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Przewodnik płytowy nr 8

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2010 09:24
Król i książę amerykańskiego folku, kosmopolityczne siostry oraz egzotyczny rock'n'roll, oto bohaterowie kolejnego zestawienia nowości płytowych.

''
CococoRosie – "Grey Oceans", Sub Pop 2010
Na kształt czwartego studyjnego albumu sióstr Casady wpłynął ich nomadyczny styl życia. Piosenki powstawały m.in. w Buenos Aires, Melbourne, Berlinie, Nowym Yorku i Paryżu, we współpracy z lokalnymi muzykami. - Zależało nam na prostym, akustycznym brzmieniu, jak za czasów debiutu "La Maison de Mon Reve" - wyjaśnia połowa duetu, Bianca Casady.
''
Bonnie Prince Billy & The Cairo Gang - "Wonder Show of the World", Drag City 2010
Folk rockowy bard ostatnimi czasy przyzwyczaił nas do wydawania przynajmniej dwóch płyt rocznie. Najnowszą prezentującą jego bardziej przystępne oblicze nagrał razem z Emmetem Kelly odpowiedzialnym na krążku za stronę muzyczną. W chórkach pojawia się inny wielki współczesnego folku Phil Elverum.
''
Sam Amidon – "I see the sign", Bedroom Community 2010
Na swojej czwartej płycie amerykański folkowiec kontynuuje adaptację pieśni z rejonu gór Apallachów i tradycyjnych pieśni irlandzkich. Zachowując oryginalną melodię i linię wokalu artysta dorzuca nowe akordy i rytmikę. W procesie rearanżacji wspomogli go Nico Muhly, Shahzad Ismaily and Valgeir Sigurðsson. Gościnnie na płycie zaśpiewała Beth Orton.
''
"Stroke: Songs for Chris Knox", Merge Records 2010
Dwupłytowy tribute album dla jednego z najbardziej wpływowych alternatywnych muzyków z Nowej Zelandii znanego m.in. z formacji Tall Dwarfs, Toy Love i solowej twórczości. W czerwcu 2009 roku artysta ucierpiał na skutek udaru słonecznego. Na płytach piosenki Chrisa Knoxa wykonali m.in. Yo La Tengo, Mountain Goats, Will Oldham, Stephin Merritt, Bill Callahan, Lou Barlow, Jay Retard.
''
Okapi & Aldo Kapi’s Orchestra – "Love Him", Illegal Art 2010
Koncept album włoskiego producenta Filippo Paoliniego, który przełożył na współczesny język dorobek awangardowego kirgiskiego kompozytora Aldo Kapiego, rzekomo żyjącego i tworzącego w pierwszej połowie XX wieku. W rzeczywistości płyta to kolejny udany przykład mash up’u czyli muzycznego recyklingu polegającego na tworzeniu kompozycji z fragmentów utworów innych artystów.

''
''


"Forge Your Own Chains, Heavy Psychodelic Ballads And Dirges 1968-1974", Now-Again Records 2009
"Psych Funk 101",
World Psychodelic Funk Classics 2009
Dwie kompilacje pokazujące światową ekspansję rock’n’rolla, która miała miejsce w drugiej połowie lat 60. Na płytach znalazły się utwory artystów m.in. z Azji i Afryki, twórczo rozwijających anglosaskie pierwowzory, wzbogacając je o lokalną tradycję muzyczną.


Audio- recenzje pochodzą z audycji HCH (Trójka) prowadzonej przez Jacka Hawryluka i Bartka Chacińskiego.

Czytaj także

Przewodnik płytowy nr 6

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2010 12:01
W kolejnej porcji audio recenzji płyty z Los Angeles, Nowego Jorku, Montrealu i Woodstock.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Przewodnik płytowy nr 7

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2010 08:01
3 duety i jeden solista - Bartek Chaciński omówił nowe płyty weteranów muzyki elektronicznej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Przewodnik płytowy nr 5

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2010 15:14
Młoda mama, big band z XXII wieku oraz muzyk z amigą pod pachą to bohaterowie kolejnego przeglądu nowości płytowych prezentowanych przez Bartka Chacińskiego.
rozwiń zwiń