X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Łzy Erica Claptona (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2012 11:00
20 marca 1991 roku zginął syn jednego z najwybitniejszych współczesnych gitarzystów i songwriterów. Osobistej tragedii Claptona zawdzięczamy przepiękną balladę "Tears In Heaven".
Eric Clapton
Eric ClaptonFoto: fot. materiały promocyjne

Czteroletni Connor Clapton wypadł z okna apartamentu przyjaciółki swojej mamy. Eric, który przybył na miejsce chwilę po wypadku, popadł w głęboką rozpacz. Trzeba dodać, że kilka miesięcy wcześniej w katastrofie helikoptera zginął menadżer oraz dwóch muzyków Claptona.

Artysta odizolował się od świata na dłuższy czas, a powrócił by stworzyć ścieżkę dźwiękową do filmu "Rush". Podczas tych sesji powstała najbardziej osobista pieśń w karierze Claptona, która stała się dlań sposobem na uporanie się z rozpaczą. "Tears In Heaven" wspięło się wkrótce na 2. miejsce listy "Billboardu". Clapton zaprzestał wykonywania utworu w 2004 roku, wyjaśniając: - Przestałem odczuwać stratę i nie chcę, by to uczucie powróciło. A było ono nieodłącznym elementem wykonywania tej piosenki...

Czytaj także

Gitary Erica Claptona poszły za miliony dolarów

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2011 18:41
Muzyk oddał swoje instrumenty na aukcję dla ośrodka uzależnień.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Eric Clapton: Muzyka bluesowa to wojna płci

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2012 00:00
Jednym z jej kluczowych rozdziałów był album "Disraeli Gears" zespołu Cream, którego losy piosenka po piosence poznaliśmy w audycji "Strona 1., Strona 2". Przypominamy ją w dniu 67. urodzin Erika Claptona.
rozwiń zwiń