X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Jerzy Giedroyc

Myśl Jerzego Giedroycia a polityka wschodnia Polski i UE

12.07.2011 17:09
14 września 2005 roku mineło 5 lat od śmierci Redaktora paryskiej “Kultury” Jerzego Giedroycia. Dzień później w paryskim Polskim Instytucie odbyła się konferencja poświęcona jego myśli politycznej.
Przed pierwszą podparyską siedzibą Kultury, 1, Av. Corneille w Maisons-Laffitte. Od lewej: Jerzy Giedroyc, James Burnham, Zygmunt Hertz, Zofia Hertz, Maria Czapska, Czesław Miłosz, siedzi Józef Czapski.
Przed pierwszą podparyską siedzibą "Kultury", 1, Av. Corneille w Maisons-Laffitte. Od lewej: Jerzy Giedroyc, James Burnham, Zygmunt Hertz, Zofia Hertz, Maria Czapska, Czesław Miłosz, siedzi Józef Czapski.Foto: Instytut Literacki
Posłuchaj
05'02 Bohdan Osadczuk o polityce wschodniej Jerzego Giedroycia: kiedy powstała i jak się kształtowała. (14.09.2005)
02'46 Jerzy Pomianowski ocenia politykę wschodnią Jerzego Giedroycia jako najtrafniejszą w ostatnich dekadach. (14.09.2005)
07'36 Czesław Bielecki odpowiada na pytanie, czy Polacy dobrze rozumieją myśl Jerzego Giedroycia. (14.09.2005)
07'35 Krzysztof Pomian podkreśla, że historia przyznała Redaktorowi rację. (15.09.2005)
więcej
Audio

Dyskusję zatytułowaną "Myśl Jerzego Giedroycia a polityka wschodnia Polski i UE” zorganizowały Towarzystwo Opieki nad Archiwum Instytutu Literackiego w Paryżu, Radio Polonia i RFI, TVP oraz Instytut Polski w Paryżu we współpracy z Instytutem im. Adama Mickiewicza w Warszawie. Wzięli w niej udział między innymi: Bohdan Osadczuk, Jerzy Pomianowski, Czesław Bielecki, Natalia Gorbaniewska i Krzysztof Pomian. Starają się odpowiedzieć na pytania o percepcję myśli Jerzego Giedroycia w Polsce, o jej owoce, które przyjdą po latach, a także dlaczego "Kultura" nie była pismem codziennym. Debata odbywała się na tle wystawy przedstawiającej historię Instytutu Literackiego, od rzymskich początków w 1946 roku aż do dziś.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak