X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Białoruś: fala zatrzymań aktywistów w związku z planowanym protestem

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2017 14:25
W Mińsku zatrzymano w piątek kolejnego demokratycznego działacza – Maksima Winiarskiego z Europejskiej Białorusi. Wcześniej do aresztów trafiło kilku innych znanych liderów opozycji demokratycznej.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

W ostatnich dniach aresztowani zostali m.in. Paweł Siewiaryniec, jeden z liderów Białoruskiej Chrześcijańskiej Demokracji, a także Jauhen Afnagel, koordynator Europejskiej Białorusi.

Jauhen Afnagel został aresztowany na 15 dni w związku z protestem przeciwo manewrom Zapad, który miał miejsce 8 września.

Siewiaryniec został skazany również za udział w proteście przeciw manewrom Zapad na 15 dni aresztu już 2 października. Jednak aresztowano go dopiero teraz.

Inni działacze, jak na przykład Wiaczesław Siwczyk z Ruchu Solidarności ”Razem”, dostali wezwanie do sądu i zapewne muszą liczyć się z tym, że mogą trafić po raz kolejny do więzienia. Od wyroku grzywny dla Siwczyka odwołał się prokturator, uznając, że kara ta, wymierzona również za demonstracje w proteście przeciw rosyjskim manewrom, jest zbyt łagodna.

Działacze wiążą falę aresztów z planowaną na 21 października antyłukaszenkową demonstracją opozycji demokratycznej.

Agnieszka Kamińska/PolskieRadio.pl

RAPORT BIAŁORUŚ >>>

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak