Raport Białoruś

Łukaszenka weźmie udział w forum Dialog Miński o bezpieczeństwie międzynarodowym

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2018 15:16
Aleksander Łukaszenka ma wziąć udział w debacie w organizowanym przez białoruskich politologów forum międzynarodowym Dialog Miński, poświęconym bezpieczeństwu międzynarodowemu – zapowiedzieli organizatorzy. 
Aleksander Łukaszenka
Aleksander Łukaszenka Foto: shutterstock.com

Aleksander Łukaszenka zamierza wziąć udział w forum "Europa Wschodnia: W poszukiwaniu bezpieczeństwa dla wszystkich", które odbędzie się w Mińsku w dniach 23-25 maja” – poinformował w czasie konferencji prasowej inicjator konferencji politolog Dzianis Mieljancou.

Aleksander Łukaszenka ma uczestniczyć w jednej z debat. W międzynarodowej imprezie ma wziąć udział ponad 350 osób z 40 krajów, w tym politycy, przedstawiciele międzynarodowych instytucji, w tym Parlamentu Europejskiego, OBWE, NATO czy Eurazjatyckiej Komisji Gospodarczej, a także najważniejszych think tanków, zajmujących się polityką międzynarodową.

- Chcemy, by forum odbywało się co roku i gromadziło wszystkich, którzy zajmują się sprawami bezpieczeństwa – mówił drugi z organizatorów politolog Jauhien Prejhierman.

Dodał, że będzie to największa konferencja poświęcona sprawom międzynarodowym na Białorusi, która jest organizowana na szczeblu pozarządowym. 

Dialog Miński (Minsk Dialogue) to inicjatywa ekspercka, która zajmuje się analizowaniem polityki międzynarodowej i bezpieczeństwa. 

Z Mińska Justyna Prus (PAP) / agkm


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Białoruś: elektrownia atomowa dementuje doniesienia o pożarze

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2018 06:00
Administracja budowanej pod Ostrowcem białoruskiej elektrowni atomowej zdementowała w środę informację jednego z przeciwników energii jądrowej, który twierdził, że w lutym w siłowni doszło do „wielkiego pożaru”. „Ta informacja nie odpowiada rzeczywistości” – napisały władze elektrowni.
rozwiń zwiń