Raport Białoruś

Aleksander Kwaśniewski nie pojedzie na forum "Dialog Miński". Spotkania z Aleksandrem Łukaszenką zatem nie będzie

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2018 09:37
Z powodu nagłych zobowiązań były prezydent Aleksander Kwaśniewski nie poleci do Mińska i nie weźmie udziału w forum - poinformowało portal PolskieRadio.pl biuro prasowe polityka.
Aleksander Kwaśniewski
Aleksander KwaśniewskiFoto: kwasniewskialeksander.pl

Aleksander Kwaśniewski miał wziąć udział w jednej z debat forum "Dialog Miński". Pojawiły się też przypuszczenia, że dojdzie do jego spotkania z Aleksandrem Łukaszenką.

Aleksander Łukaszenka zamierza wziąć udział w forum "Europa Wschodnia: W poszukiwaniu bezpieczeństwa dla wszystkich", które odbędzie się w Mińsku w dniach 23-25 maja – poinformował wcześniej w czasie konferencji prasowej inicjator konferencji politolog Dzianis Mieljancou.

Aleksander Łukaszenka ma uczestniczyć w jednej z debat. W międzynarodowej imprezie ma wziąć udział ponad 350 osób z 40 krajów, w tym politycy, przedstawiciele międzynarodowych instytucji, w tym Parlamentu Europejskiego, OBWE, NATO czy Eurazjatyckiej Komisji Gospodarczej, a także najważniejszych think tanków, zajmujących się polityką międzynarodową.

- Chcemy, by forum odbywało się co roku i gromadziło wszystkich, którzy zajmują się sprawami bezpieczeństwa – mówił drugi z organizatorów politolog Jauhien Prejhierman.

Dodał, że będzie to największa konferencja poświęcona sprawom międzynarodowym na Białorusi, która jest organizowana na szczeblu pozarządowym. 

Dialog Miński (Minsk Dialogue) to inicjatywa ekspercka, która zajmuje się analizowaniem polityki międzynarodowej i bezpieczeństwa. 

PAP/PolskieRadio.pl/agkm


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak