X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Białoruś: proces niezależnych związkowych liderów, weteranów opozycji

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2018 13:01
W Mińsku na Białorusi rozpoczął się proces liderów niezależnego Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Radioelektronicznego. Są oskarżeni o niezapłacenie podatku. Media niezależne nazywają tę ten proces "sprawą Alesia Bialackiego bis" i piszą, że motywy są polityczne.
Audio
  • Proces związkowców. Relacja Włodzimierza Paca z Mińska (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

Hiennadź Fiedynicz i Ihar Komlik, lider i skarbnik związkowy, według oskarżycieli mieli w tajemnicy otrzymywać fundusze z zagranicy i nie rejestrować ich w dokumentach organizacji. Według prokuratury nie zapłacili prawie 23 tysięcy rubli, czyli około 40 tysięcy złotych podatku. Grozi im do 7 lat więzienia.

Oskarżeni twierdzą, że sprawa ma polityczny charakter, bo bronili praw związkowców. 

Obserwatorzy zwracają uwagę, że działacze związkowi są weteranami białoruskiego ruchu demokratycznego. Media przypominają przy tej okazji proces Alesia Bialackiego, działacza praw człowieka skazanego, w 2011 roku na 4 i pół roku pobytu w kolonii karnej.

Ihar Komlik spędził już dwa miesiące w areszcie. Fiadynicz od początku sierpnia 2017 roku nie może opuszczać terytorium Białorusi.

IAR/in./agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak