X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Mińsk: spotkanie poświęcone 20 rocznicy poszerzenia NATO

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2019 20:00
Przyjęcie z okazji 20-lecia wstąpienia do NATO Polski, Czech i Węgier zorganizowali we wtorek, w białoruskiej stolicy ambasadorzy tych krajów. "Każde państwo ma prawo do swobodnego wyboru sojuszy” – podkreślali dyplomaci Polski, Czech, Węgier. Na spotkanie przybyli przedstawiciele korpusu dyplomatycznego, wojskowi attache, białoruscy politycy rządowi i opozycyjni oraz dziennikarze.
Audio
  • Ambasador Michalski o spotkaniu w 20. rocznicę wejścia do NATO (źr. IAR)
Spotkanie z okazji rocznic NATO
Spotkanie z okazji rocznic NATOFoto: Włodzimierz Pac, Polskie Radio

W Mińsku odbyło się spotkanie poświęcone 20. rocznicy wstąpienia Polski, Węgier i Czech do NATO. Uroczystość zorganizowały ambasady tych trzech krajów na Białorusi. 

Artur Michalski, ambasador Polski na Białorusi powiedział Polskiemu Radiu, że ważna była obecność Andreja Dapkiunasa, wiceministra spraw zagranicznych Białorusi.

- Myślę, że znaleźliśmy sposób komunikowania się, wskazując na nasze sąsiedztwo, które dla dwóch stron jest bardzo ważne i powinno ono być źródłem pewnej refleksji, w jaki sposób to sąsiedztwo pogłębiać, pomimo że przynależymy do różnych struktur - powiedział ambasador Michalski. 

Uczestnicy spotkania mogli również obejrzeć wystawę fotograficzną poświęconą historii przynależności Polski do NATO. 

"Każde państwo ma prawo do swobodnego wyboru sojuszy” 

"Rozszerzenie NATO nigdy nie jest prowokacją, a przystąpienie do sojuszu jest zawsze wolnym wyborem niezależnego państwa” – mówił ambasador Węgier Zsolt Chutora.

Ambasador RP Artur Michalski wskazał, że spotkanie odbywa się na terytorium państwa, które należy do innego sojuszu polityczno-wojskowego, co nie przeszkadza we wspólnym świętowaniu rocznicy.

Dyplomaci podkreślali, że dla ich krajów przystąpienie do sojuszu 20 lat temu było politycznym przełomem, który jeszcze dekadę wcześniej wydawał się niemożliwy.

W uroczystości wziął udział wiceminister spraw zagranicznych Białorusi Andrej Dapkiunas.  - Strona białoruska podkreśla poszanowanie dla prawa każdego kraju do określenia najlepszych dróg do zapewnienia własnego bezpieczeństwa, w ramach sojuszy, lub poza nimi – mówił Dapkiunas.

Wiceminister oświadczył, że od logiki „odstraszania poprzez siłę” należy przejść do „siły empatii”, a kraje „z różnych końców podziałów geopolitycznych” powinny pracować na rzecz pokoju.

Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele korpusu dyplomatycznego, urzędnicy białoruscy, politycy opozycji, aktywiści i dziennikarze.

IAR/PAP/agkm

Fot. Włodzimierz Pac, Polskie RadioTen artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak