X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Białoruś: obchody napaści Niemiec na ZSRR w twierdzy brzeskiej

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2013 14:00
Na Białorusi w sobotę odbyły się uroczystości upamiętniające 72. rocznicę napaści Niemiec hitlerowskich na Związek Radziecki, czyli rocznicę tzw. Wielkiej Wojny Ojczyźnianej
Audio
  • Relacja Włodzimierza Paca z Mińska (IAR): obchody napaści Niemiec na ZSRR
Brama homelska twierdzy brzeskiej
Brama homelska twierdzy brzeskiejFoto: Wikipedia/CC/Yogi555 at en.wikipedia

Obchody rozpoczęły się o godzinie 4 nad ranem, gdy w 1941 roku padły pierwsze strzały.
W muzeum twierdzy brzeskiej kilka tysięcy ludzi uczestniczyło w uroczystościach upamiętniających rocznicę agresji hitlerowskiej. Przy bramie terespolskiej twierdzy odbył się okolicznościowy mityng. Na telebimach prezentowano fragmenty kroniki wojennej. Na przepływającej obok rzece Bug pojawiły się wieńce, zaś przed tabliczkami z nazwiskami zabitych żołnierzy radzieckich złożono kwiaty.
Na Białoruś przybył z rosyjskiego Petersburga czyli byłego Leningradu specjalny Pociąg Pamięci. przyjechali nim rosyjscy weterani i młodzież. Marina Mucharina, organizatorka Pociągu Pamięci mówi, że jest on żywą lekcją historii. - Nasza akcja jest wyjątkową możliwością kontaktów młodzieży z weteranami, aby mogli oni przekazać młodym ludziom swoje przeżycia - mówi Mucharina.
W Mińsku w przededniu rocznicy napaści Niemiec na Związek Radziecki otwarto wystawę poświęconą ruchowi partyzanckiemu na Białorusi oraz gazetom z owych lat. Pod stołecznym Pomnikiem Zwycięstwa złożone zostały kwiaty przez przedstawicieli wojsk granicznych, organizacji kombatanckich i młodzieżowych.

IAR/agkm

II wojna światowa: serwis specjalny portalu PolskieRadio.pl >>>

Katyń: serwis specjalny portalu PolskieRadio.pl >>>

Polskie
Polskie czołgi Renault FT-17 jako zapora w bramie cytadeli twierdzy brzeskiej 16 września 1939, foto. Bundesarchiv/Wikipedia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Archiwum dla wolnej Białorusi. ”Trafi na Białoruś, gdy nadejdzie czas”

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2013 16:21
W Polsce powstaje Międzynarodowe Archiwum Białoruskie – tworzy je Ośrodek Karta. Zbigniew Gluza, prezes Ośrodka Karta zaprasza do współpracy środowiska białoruskie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruś: obchody rocznicy napaści Niemiec na ZSRR

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2013 17:34
22 czerwca na Białorusi obchodzi się rocznicę najazdu Niemiec hitlerowskich na Związek Radziecki, czyli początku Wielkiej Wojny Ojczyźnianej.
rozwiń zwiń