X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Rosja: wokalistka Pussy Riot zniknęła w drodze do łagru. Nie ma z nią kontaktu od kilkunastu dni

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2013 12:00
Nadieżda Tołokonnikowa, wokalistka Pussy Riot, była przewożona do innej kolonii karnej. Rodzina od kilkunastu dni nie ma z nią kontaktu. Federalna Służba ds. Wykonania Kar Federacji Rosyjskiej (FSIN) nie podaje informacji o miejscu jej pobytu.
Nadieżda Tołokonnikowa
Nadieżda TołokonnikowaFoto: Kadr z materiału flimowego EuroNews

Mąż Nadieży Tołokonnikowej , Piotr Werziłow, dowiedział się jedynie, że jego żona była przewożona pociągiem przez Ulianowsk i Ufę, i wysadzono ją z niego w Czelabińsku około tygodnia temu.

Służba więzienna Rosji (FSIN) informuje tylko, że kobietę przewożą z kolonii karnej w Mordowii do innego więzienia. Werziłowowi powiedziano, że Tołokonnikowa jedzie do kolonii w Republice Czuwaskiej.

Adwokat Tołokonnikowej Dmitrij Dinze powiedział Radiu Swoboda, że w Czelabińsku wokalistki Pussy Riot szukają miejscowi obrońcy praw człowieka, sprawdzają miejscowe areszty. Prawnik uważa, że służby więzienne celow o nie pozwalają jego klientce spotkać się z rodziną ani z prawnikami, chcąc odwlec moment, gdy podzieli się ona z nią informacjami niewygodnymi dla administracji więziennej. Dinze mówi, że wokalistka Pussy Riot z pewnością opowie, co ją spotkało w łagrach w Mordowii, a to uderza w rosyjską służbę więzienną .

Głodówka w Mordowii

Nadieżda Tołokonnikowa odbywała wcześniej karę w kolonii w Mordowii. 23 września ogłosiła głodówkę, informując, że władze kolonii grożą jej śmiercią. Skarżyła się także na bardzo złe warunki w więzieniu, sytuacja przypomina jej zdaniem tę z łagrów sowieckich. Protestowała przeciwko niewolniczym - jak twierdziła - warunkom pracy i przeciw groźbom pod swym adresem ze strony współwięźniarek i funkcjonariusza kolonii karnej. Głodówkę przerwała 1 października, gdy obiecano ją przenieść do innej kolonii, ale 18 października wznowiła ją, w związku z powrotem do celi ze szpitala.

Kobieta twierdzi, że osadzone muszą pracować po 17 godzin, są pozbawione snu, stosuje się odpowiedzialność zbiorową, uwięzione doświadczają przemocy ze strony innych osadzonych, a cały system podobny jest do Gułagu z czasów sowieckiej Rosji.

Łagry dla Pussy Riot

23-letnia Nadieżda Tołokonnikowa odbywa wyrok dwóch lat pozbawienia wolności po proteście przeciwko kolejnej kadencji Władimira Putina na stanowisku prezydenta. Grupa Pussy Riot odśpiewała w najważniejszej świątyni prawosławnej w Rosji, w soborze Chrystusa Zbawiciela, punkową piosenkę ze słowami ”Bogarodzico, zabierz Władimira Putina”.

Skazane za punkowy song o Putinie

Karę dwuletniego więzienia za występ w świątyni odbywa też druga członkini Pussy Riot Maria Alochina. Trzeciej - Jekatierinie Samucewicz - zawieszono wykonanie kary. Sąd uznał ich czyn za "chuligaństwo motywowane nienawiścią religijną", mimo że oskarżone twierdziły, że był to jedynie protest przeciwko powrotowi na Kreml Władimira Putina i poparciu, jakiego w kampanii wyborczej udzielił mu zwierzchnik rosyjskiej Cerkwi prawosławnej patriarcha Cyryl.

Svob oda.org/PAP/agkm

Wideo archiwalne: Pussy Riot podczas procesu:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rosja: wokalistka Pussy Riot z łagru trafiła do szpitala. Głodowała, jest "w strasznym stanie"

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2013 21:37
Według więziennego lekarza, 23-letnia Nadieżda Tołokonnikowa jest w ”strasznym” stanie – taką informację przekazał mąż skazanej piosenkarki punkowej, Piotr Werziłow. Nie mógł uzyskać więcej szczegółów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zakazano telefonów do głodującej Pussy Riot. Jej bliscy są przerażeni

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2013 12:25
Rosyjskie władze penitencjarne zakazały wszelkich wizyt u odbywającej karę więzienia członkini zespołu Pussy Riot Nadieżdy Tołokonnikowej - poinformował jej mąż. Jej adwokat przyznaje, że jest w panice, boi się o jej zdrowie.
rozwiń zwiń