X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Białoruś potrzebuje wielkanocnej otuchy, wsparcia

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2011 04:03
Audio

Wieczorem w sobotę pójdę do cerkwi na całą noc, zwykle tak robimy. Nie mogę, powiedzieć, że jestem bardzo religijnym człowiekiem, jak też większość Białorusinów. Jednak na święta Bożego Narodzenia i na Wielkanoc zawsze chodzimy na nabożeństwa. U mnie rodzina jest mieszana - tata jest grekokatolikiem, mama jest prawosławna, moje babcie, moi dziadkowie byli prawosławni.

Będziemy świętowali, będziemy jedli kulicze. Mam nadzieję, że trochę uda się odpocząć od codzienności.

Kulicze – to takie specjalne ciasto, symbolizuje świętość Chrystusa, ludzie dzielą się nim podczas Wielkanocy.

W tym roku mamy, taki szczęśliwy traf, kiedy święta katolickie i prawosławne wypadają w tym samym czasie. Weekend będzie naprawdę świąteczny. Ludzie potrzebują trochę otuchy, moralnego wsparcia, które może dać religia, Wielkanoc. Wielkanoc jest kojarzona ze zmianami, z wiosną religijną przyjdzie wiosna religijna i polityczna.

/

fot. PAP/EPA/Tatyana Zenkovich

Białoruś zawsze była centrum tolerancji religijnej. Tu spotykają się prawosławni, katolicy, protestanci, wszyscy żyją razem i nigdy nie było konfliktów z tego powodu

Formalnie na Białorusi większość jest prawosławnych, jednak wielu z nich nie praktykuje. To są ludzie, którzy kiedyś zostali ochrzczeni w obrządku prawosławnym, ale teraz w żaden sposób nie pokazują tego.

Najbardziej aktywni są protestanci, których jest od 20 do 30 procent. Wygląda na to, że są to ludzie najbardziej aktywni nie tylko w religii i w życiu społecznym.

Franak Wiaczorka

 

/
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak