X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie

17 czerwca - Zakończenie Sezonu Koncertowego

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2012 07:26
Audio

Maciej Zieliński - Elemen T (prawykonanie)
Wykonanie utworu odbędzie się w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca 'Kompozytor - rezydent'

Józef Wieniawski - Koncert fortepianowy g-moll op.20
Witold Maliszewski - I Symfonia g-moll op.8

Beata Bilińska - fortepian
Łukasz Borowicz - dyrygen

Studio Koncertowe Polskiego Radia

Sezon koncertowy Polska Orkiestra Radiowa zakończyła koncertem muzyki polskiej i to tej prawie nieznanej. Rozpoczął się prawykonaniem utworu  Elemen T  Macieja Zielińskiego, który w tym sezonie był kompozytorem-rezydentem. Następnie można było usłyszeć Koncert fortepianowy Józefa Wieniawskiego, młodszego brata sławniejszego Henryka, a po przerwie Symfonię Witolda Maliszewskiego, kompozytora urodzonego w 1873, ucznia Rimskiego-Korsakowa, a po latach nauczyciela Witolda Lutosławskiego. Współorganizował I Konkurs Chopinowski w Warszawie (1927). Zmarł w lipcu 1939.

            Solistka koncertu - Beata Bilińska należy do czołówki polskich pianistów. Urodziła się w Krakowie. Od osiemnastu lat prowadzi intensywną działalność artystyczną, występując z koncertami symfonicznymi, recitalami solowymi i kameralnymi w Polsce oraz za granicą. Obecnie prowadzi również liczne kursy mistrzowskie w kraju i za granicą. Występowała na wielu prestiżowych festiwalach. Koncertowała m.in.  w Austrii, Argentynie, Bułgarii, Czechach, Danii, Francji, Irlandii, Japonii, Litwie, Łotwie, Niemczech, Norwegii, Rosji, Słowacji, Szwajcarii, Szwecji, USA i we Włoszech. Była dwukrotnie nominowana do „Paszportu Polityki ” oraz dwukrotnie do nagrody „Fryderyk”. Wraz z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia (NOSPR), jako pierwsza polska pianistka wykonała Koncert Fortepianowy „Zmartwychwstanie” Krzysztofa Pendereckiego, pod batutą Kompozytora. 14 października 2011 dokonała prawykonania II Koncertu fortepianowego Wojciecha Kilara.