X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Młody Wojtyła. Prymus napada na policjanta

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2015 13:00
Doskonały uczeń i przyjaciel - taki wizerunek przyszłego papieża wyłania się ze wspomnień jego kolegów i nauczycieli. Ale młody Karol potrafił też coś zbroić...
Audio
  • Wspomnienia z dzieciństwa Jana Pawła II (Sceny papieskie/Dwójka)
  • Karol Wojtyła i teatr (Sceny papieskie/Dwójka)
  • Ks. Krzysztof Ołdakowski, Marek Skwarnicki i Adam Bujak wspominają atmosferę papieskich pielgrzymek (Sceny papieskiej/Dwójka)
  • Jan Paweł II o historii i polityce (Sceny papieskie/Dwójka)
  • Jan Paweł II i jego spotkania z młodymi ludźmi (Sceny papieskie/Dwójka)
Rzeźba przedstawiająca siedzącego na ławeczce gimnazjalistę Karola Wojtyłę stanęła przed liceum im. Marcina Wadowity w Wadowicach. W tej szkole uczył się Karol Wojtyła i zdał maturę w 1938 roku. Rzeźbę z brązu zaprojektował i wykonał krakowski artysta Michał Batkiewcz.
Rzeźba przedstawiająca siedzącego na ławeczce gimnazjalistę Karola Wojtyłę stanęła przed liceum im. Marcina Wadowity w Wadowicach. W tej szkole uczył się Karol Wojtyła i zdał maturę w 1938 roku. Rzeźbę z brązu zaprojektował i wykonał krakowski artysta Michał Batkiewcz.Foto: PAP/Jacek Bednarczyk

- Tworzyliśmy rozbuchaną grupę dzieci. Karol też był wesoły i dowcipny. Ale wokół niego panowała szczególna aura, która sprawiała, że bardziej się staraliśmy, rozmawialiśmy na wyższym poziomie, unikaliśmy niestosownych dowcipów - wspominał Juliusz Kydryński z Wadowic.

Nieco inny wyłania się ze wspomnień Jerzego Klugera. - Wadowice miały jednego policjanta patrolującego rynek z szablą. Pewnego dnia zasnął na ławce, a my postanowiliśmy sprawdzić, czy szabla nie jest z drewna. Zrobiła się z tego mała awantura, ale przede wszystkim mnóstwo śmiechu - opowiadał.

Okazuje się, że młody Karol Wojtyła bywał także w żydowskiej szkole religijnej...

***

Tytuł audycji: Sceny papieskie (cykl związany z 10. rocznicą śmierci Jana Pawła II)

Data emisji: 30.03-3.04

Godzina emisji: 11.45-12.00

mm/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jan Paweł II świętym. "Nie kreował wokół siebie wyjątkowej atmosfery"

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2014 11:22
Papież Jan Paweł II został kanonizowany. Jego sekretarz ks. Paweł Ptasznik wspominał go, jako człowieka pogodnego, zanurzonego w modlitwie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Paweł II - ten, który odszedł, a nie umarł

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2015 14:32
- On zamienił słowo śmierć, na słowo odchodzenie. W tym jest bardzo głęboka myśl teologiczna - opowiada dominikanin prof. o. Jan Andrzej Kłoczowski.
rozwiń zwiń