II etap Konkursu Wieniawskiego. Panie przodem

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2016 21:00
Za nami pierwszy dzień występów w II etapie 15. Konkursu Wieniawskiego, których słuchamy wspólnie z Państwem na żywo w Dwójce. Nasi komentatorzy na bieżąco dyskutowali o recitalach uczestników.
Audio
  • Magdalena Łoś i Jacek Hawryluk o I turze I dnia II etapu Konkursu Wieniawskiego (Dwójka)
  • Adam Suprynowicz i Przemysław Psikuta o II turze I dnia II etapu Konkursu Wieniawskiego (Dwójka)
Amelia Maszońska
Amelia MaszońskaFoto: Towarzystwo Muzyczne im. H. Wieniawskiego

13 października konkursowy dzień w Auli Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu rozpoczęła Mone Hattori (Japonia), po której wystąpiła reprezentantka Ukrainy Hanna Asieieva. Następnie na scenie pojawiły się kolejno trzy Polki: Anna Malesza, Maja Syrnicka i Amelia Maszońska.

Popołudniowa część zmagań należała do mężczyzn. Otworzył ją recital Richarda Lina (Tajwan/USA), po którym grali Alexander Kuznetsov (Rosja/Szwajcaria) i Vasyl Zatsikha (Ukraina), zakończył zaś występ Arsenisa Selalmazidisa (Rosja/Grecja).

Co o pierwszym dniu II etapu 15. Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego sądzą Dwójkowi obserwatorzy? Zapraszamy do wysłuchania ich komentarzy oraz nagrań recitali uczestników.

***

Komentowali: Magdalena Łoś i Jacek HawrylukAdam Suprynowicz i Przemysław Psikuta

Data emisji: 13.10.2016

Godzina emisji: 10.00 i 16.00

mc

Czytaj także

"To był dzień polskich skrzypaczek"

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2016 22:00
- Występy Mai Syrnickiej i Amelii Maszońskiej dostarczyły nam wiele radości. Ich dzisiejsze wykonania to lektura obowiązkowa - podsumowywała I dzień przesłuchań Konkursu Wieniawskiego Magdalena Łoś.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Były momenty bardzo jasne, ale także nieporozumienia"

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2016 22:35
– Wolę nie myśleć, że część osób zakwalifikowano do konkursu, by liczba uczestników nie była zbyt mała – mówiła Magdalena Łoś, podsumowując drugi dzień przesłuchań I etapu Konkursu Wieniawskiego.
rozwiń zwiń