X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pachnąca przeszłość Zamku w Łańcucie

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2016 17:00
- W końcu XIX wieku Potoccy zapałali ogromna miłością do storczyków i stworzyli ogromną kolekcję orchidei. Ona funkcjonowała jeszcze po II wojnie światowej w ramach PGR-u - opowiadał w Dwójce dyrektor Zamku w Łańcucie Wit Karol Wojtowicz.
Audio
  • Pachnąca przeszłość Zamku w Łańcucie (Przestrzenie kultury/Dwójka)
Zamek Lubomirskich i Potockich w Łańcucie
Zamek Lubomirskich i Potockich w ŁańcucieFoto: Marcin Wróbel, lic. CC 3.0 (wikimedia)

Dziś jedną z najcenniejszych pozostałości po florystycznej pasji magnatów jest jedyny w Polsce egzemplarz Reichenbachii. To czterotomowa księga z XIX wieku, zawierająca opis prawie 200 odmian storczykowatych. Dyrektor Wojtowicz podkreślał, że dzięki środkom z Unii Europejskiej udało się odbudować zamkową storczykarnię. - Obecnie staramy się przywrócić ten zespół roślin, który jest w Reichenbachii - dodawał.

Gość "Przestrzeni kultury" wyjaśniał, dlaczego po zamku trzeba chodzić w kapciach. O tym obuwniczym doświadczeniu opowiedzieli też bracia Quay, którzy w 2009 roku kręcili w Łańcucie film "Inwentorium śladów".

***

Tytuł audycji:  Przestrzenie kultury

Prowadzi: Bartosz Panek

Goście: Wit Karol Wojtowicz (dyrektor Zamku w Łańcucie), prof. Juliusz Chrościcki i prof. Mirosław Nagielski, historycy; z archiwalnych nagrań - bracia Quay

Data emisji: 24.01.2016

Godzina emisji: 12.00

bch/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Magnacka biblioteka nie gorsza niż królewska

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2012 12:09
Biblioteka była bardzo ważnym miejscem w magnackich pałacach - tu czytano ksiażki, grano w karambolkę, pisano listy, a nawet słuchano mszy niedzielnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe oblicze Zamku w Łańcucie

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2015 12:00
Od roku trwają tam prace remontowo-konserwatorskie. Na ich temat Jolanta Danak rozmawiała z dyrektorem muzeum Witem Karolem Wojtowiczem.
rozwiń zwiń