Romans nauczyciela i uczennicy

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2014 14:35
We wtorkowym "Notatniku Dwójki" filozof, pisarz i tłumacz Bogdan Baran opowie o książce Antonii Grunenberg "Hannah Arendt i Martin Heidegger", w której opisana została niezwykła miłość znakomitego filozofa do swej wybitnej uczennicy.
Hannah Arendt
Hannah ArendtFoto: Ryohei Noda/Flickr/CC

Antonia Grunenberg (ur. w 1944 r. w Dreźnie) studiowała filozofię, socjologię i germanistykę w Tybindze, we Frankfurcie nad Menem i w Berlinie. Doktoryzowała się w Berlinie, a habilitowała w Akwizgranie. Od 1998 r. jest profesorem nauk politycznych uniwersytetu w Oldenburgu. W 1999 r. stworzyła tam Centrum Hannah Arendt, którym kieruje. W latach 1998–2003 była członkiem zarządu Dni Hannah Arendt Hanowerze.

Książkę "Hannah Arendt i Martin Heidegger. Historia pewnej miłości" z języka niemieckiego przełożyli: Jadwiga Wolska-Stefanowicz i Bogdan Baran, który będzie gościem "Notatnika Dwójki".

Fragmenty listów przeczyta Andrzej Ferenc.

Na audycję zaprasza Witold Malesa.

21 stycznia (wtorek), godz. 15.00-16.00

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Totalitaryzm - zwycięstwo fizjologii nad polityką

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2013 23:30
W audycji "Skarbiec Nauki Polskiej" mówiliśmy o książce dr Marcina Moskalewicza pt. "Totalitaryzm, narracja, tożsamość. Filozofia historii Hannah Arendt".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co się wydarzyło między Arendt i Heideggerem?

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2014 08:00
- Fakt, że kochał tę kobietę, to jedyna zaleta tego człowieka, jaka mi przychodzi do głowy - tak o granej przez siebie postaci Martina Heideggera w sztuce "Rzecz o banalności i miłości" opowiadał w Dwójce Adam Ferency.
rozwiń zwiń