X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przepis na szczęście wg Skrowaczewskiego

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2015 14:00
- Uznanie publiczności jest przyjemne, ale nie daje wielkiego szczęścia - mówił w Dwójce wybitny dyrygent, który w tym roku otrzymał statuetkę honorowego Koryfeusza Muzyki Polskiej za całokształt działalności.
Audio
  • Muzyczne drogi Stanisława Skrowaczewskiego (Notatnik Dwójki)
Koryfeusz Muzyki Polskiej to nie jedyna radiowa nagroda dla Stanisława Skrowaczewskiego. W 2009 roku dyrygent został uhonorowany Diamentową Batutą, prestiżową nagrodą muzyczną przyznawaną przez Zarząd Polskiego Radia
Koryfeusz Muzyki Polskiej to nie jedyna radiowa nagroda dla Stanisława Skrowaczewskiego. W 2009 roku dyrygent został uhonorowany Diamentową Batutą, prestiżową nagrodą muzyczną przyznawaną przez Zarząd Polskiego RadiaFoto: PAP/Andrzej Grygiel

W "Notaniku Dwójki" Stanisław Skrowaczewski wspominał swoje życiowe i muzyczne wybory. - Jako dziecko chciałem należeć do spółki z panem Mozartem, Beethovenem i komponować tak jak oni. Moje pierwsze utwory były w stylu wiedeńskich klasyków - opowiadał Annie Skulskiej. - To trwało bardzo krótko i wkrótce uległem wpływom Wagnera, Brucknera i Straussa. A potem przyszedł dodekafonia Schönberga i Albana Berga...

Dyrygent podkreślał, że to właśnie kontakt z muzyką pozwalał mu poczuć prawdziwe szczęście. Nie gonił natomiast to za uznaniem krytyki czy publiczności, gdyż nie były dla niego przesadnie ważne. - Chciałem też wzruszyć się własną muzyką, a jest to cel bardzo trudny - dodawał.

W audycji Stanisław Skrowaczewski mówił o swoim podejściu do orkiestry, które pozwoliło mu na czerpanie przyjemności ze współpracy z muzykami z całego świata.

***

Tytuł audycji: Notatnik Dwójki 

Prowadzi: Anna Skulska

Gość: Stanisław Skrowaczewski (nagrania archiwalne)

Data emisji: 12.11.2015

Godzina emisji: 13.00

bch/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rozmowa ze Stanisławem Skrowaczewskim

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2011 10:28
W rozmowie z Anną Skulską słynny polski dyrygent i kompozytor ujawnił wiele sekretów swojego warsztatu i podzielił się swoimi poglądami na literaturę muzyczną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skrowaczewski: gdybym osiągnął ideał, byłbym nieszczęśliwy

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2013 20:00
W dniu 90. urodzin jednego z najwybitniejszych polskich dyrygentów Anna Skulska przypomniała fragmenty radiowych rozmów z Jubilatem.
rozwiń zwiń