X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Lipiński był lepszy od Paganiniego!

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2012 16:16
Tak twierdzi z pełnym przekonaniem Konstanty Andrzej Kulka, który właśnie wchodzi do studia by nagrać kompozycje genialnego polskiego skrzypka.
Audio
  • Konstanty Andrzej Kulka: Lipiński był lepszy od Paganiniego!

- Lipiński jest trudniejszy od Paganiniego, ale też ciekawszy – mówi Konstanty Andrzej Kulka. – Trzeba do tego przywyknąć, nie wszyscy mogą grać Lipińskiego. Ta muzyka to moja fascynacja.

Okazuje się, że promocja Lipińskiego jest bardzo trudna, bo z wyjątkiem "Kaprysów" i koncertów nuty tych dzieł nie są dostępne we współczesnych wydaniach. Konstanty Andrzej Kulka od lat zabiega o ich reedycję.

Znakomity skrzypek znany jest też jako wykonawca muzyki współczesnej, współtworząc tradycję wykonawczą takich dzieł jak Koncert skrzypcowy Krzysztofa Pendereckiego.  Czy dzieła te wymagają specjalnego podejścia technicznego?

- Sądzę, że wszystko zostało odkryte najpóźniej w epoce romantyzmu. Później już dodano bardzo niewiele pod względem technicznym. Oczywiście, są nowe barwy uzyskiwane przez specjalne smyczkowanie, ale to dość mały obszar tego wszystkiego. Sama technika skrzypcowa wykształciła się już bardzo dawno temu. Kiedy patrzę na Geminianiego i innych starych Włochów, to jest tak trudne! Paganini tamtych czasów.

W audycji Anny Skulskiej Konstanty Andrzej Kulka opowiadał o swoich instrumentach, stosunku do wykonawstwa na instrumentach z epoki, występach publicznych, partnerach koncertowych i podejściu do sztuki i pedagogiki.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

85 Koncertów na 85-lecie PR: Brahms Kulki

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2010 12:16
Marek Zwyrzykowski przypomni znakomity koncert Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Jerzego Semkowa, z udziałem wybitnego wirtuoza skrzypiec Konstantego Andrzeja Kulki (5.06.1981).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kulka: gdy byłem młody, też grałem szybko

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2011 17:52
- Z wiekiem nauczyłem się zwalniać... - mówi jeden z najwybitniejszych polskich skrzypków, ostatnio znany głównie jako ojciec Gaby Kulki.
rozwiń zwiń